Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 5 • L 3
5C
Nd
5C
Pon
8C
Wt
4C
Sr
4C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiNadawanie paczki do Polski z UK – jakie są koszty przesyłki?
london-2164680_1280 (1)
11.10.2019 | 17:02

Nadawanie paczki do Polski z UK – jakie są koszty przesyłki?

Na zdjęciu:

Fot.

Koszty usług kurierskich znacznie się od siebie różnią. Każdy przewoźnik sam ustala sobie cennik i definiuje, co składa się na koszt przesyłki. Przesyłki międzynarodowe to prężnie rozwijająca się branża, dlatego na rynku można spotkać wielu przewoźników specjalizujących się w paczkach do Polski z UK. Jak znaleźć najtańszą ofertę?

Znalezienie taniego kuriera

Ze względu na dużą rozpiętość cen, przed nadaniem paczki do Polski, warto wcześniej przeanalizować kilka ofert. Może się okazać, że najtańszy przewoźnik dolicza do usługi ukryte koszty, co automatycznie podnosi cenę wysłania paczki. Porównując ze sobą oferty różnych firm, można przeanalizować, która z nich jest najkorzystniejsza pod kątem ceny. Platforma przewozowa to intuicyjne narzędzie, które służy do znalezienia najlepszego kuriera, bez ukrytych opłat i kosztów dodatkowych. Skorzystaj na przykład z tej dostępnej pod adresem: https://www.euro-paka.pl.

Zastanawiasz się, ile kosztuje paczka z Anglii do Polski i co ma wpływ na jej cenę? Oto kilka istotnych czynników.

Gabaryty paczki do Polski z UK

Przed wysłaniem paczki do kraju, musisz dokładnie wymierzyć jej gabaryty. Pozwoli Ci to oszacować koszty przesyłki i sprawdzić czy firma kurierska realizuje wysyłkę paczek o takich wymiarach. Korzystając z platformy przewozowej musisz podać wagę, wysokość, długość i szerokość paczki. Na tej podstawie zostaną wygenerowane wyniki z ofertami przewoźników i proponowanym kosztem usługi.

Dystans do pokonania

Na koszt wysyłki ma wpływ odległość od nadania paczki do miejsca jej dostarczenia. Jeżeli kurier z UK do Polski nie musi zbaczać z trasy, aby doręczyć paczkę, koszty mogą być niższe. W przypadku większych odległości przesyłka może trafić do najbliższej bazy, gdzie klient sam będzie mógł podjechać po odbiór swojej paczki.

Przelicznik walutowy

Należy mieć na uwadze, że ceny wysyłki paczki z Anglii mogą być droższe i uzależnione od kursu walut. Większość firm jednak stosuje ujednolicony cennik, aby był korzystny dla obu stron transakcji. W serwisie do nadawania paczek można samodzielnie zdecydować, czy opłata ma zostać uiszczona w złotówkach czy funtach.

Rodzaj przesyłki

Niektóre firmy kurierskie pobierają dodatkowe opłaty za przewóz określonej kategorii ładunku. Wysyłka paczek do Polski, które zawierają rzeczy o dużej wartości, może kosztować nieco więcej. Wiąże się to z koniecznością wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na wypadek uszkodzenia paczki podczas transportu.

Termin wysłania paczki do Polski z UK

W przypadku wysyłek ekspresowych trzeba się liczyć z koniecznością pokrycia dodatkowych opłat. Takie paczki zazwyczaj dostarczane są w ciągu kilku dni od ich nadania, co w przypadku ekonomicznych przesyłek może trwać nawet 7 dni. Jeżeli zależy Ci na czasie, warto wziąć pod uwagę tą opcję, gdyż dopłata nie jest duża.

Ile kosztuje paczka z Anglii do Polski?

Wszystko zależy od parametrów przesyłki, wyboru dodatkowych usług oraz indywidualnego cennika przewoźnika. Ceny wahają się od kilkunastu złotych w przypadku niewielkich paczek, aż do kilkuset, jeżeli chodzi o przesyłkę o dużych gabarytach. W przypadku niestandardowych wielkości warto skontaktować się z firmą kurierską i ustalić indywidualną wycenę.

Jak nie przepłacać za kuriera?

Porównując ze sobą różne oferty przewoźników, można wybrać tą najkorzystniejszą. Platforma przewozowa na podstawie wybranych kryteriów generuje pasujące do nich wyniki, prezentując propozycje różnych firm. Pozwala to w łatwy sposób znaleźć najlepszą opcję przewozu paczek dostępną na rynku i ograniczyć czas na poszukiwania firmy kurierskiej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści