Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kujawsko-pomorscy strażacy będą mieć nowego komendanta. Poprzedni odszedł na emeryturę

Dodano: 06.01.2024 | 17:25

Na zdjęciu: Po 30 latach służby, nadbryg. Jacek Kaczmarek odchodzi ze służby.

Fot. KW PSP Toruń

Dotychczasowy szef kujawsko-pomorskich strażaków nadbrygadier Jacek Kaczmarek odszedł ze służby i przeszedł na emeryturę. Komendant główny PSP powierzył pełnienie obowiązków komendanta dotychczasowemu zastępcy Kaczmarka.

Nadbryg. mgr Jacek Kaczmarek rozpoczął służbę w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej 1 października 1994 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Inowrocławiu. 1 maja 2016 roku został powołany na stanowisko zastępcy Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Od 1 lutego 2020 roku powierzono mu, a następnie od 1 marca powołano na stanowisko Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Wykonywaniem obowiązków, wynikających z pracy zawodowej w służbie PSP, osiągnięciami i doświadczeniem korzystnie przysłużył się Państwu i obywatelom – podkreśla KW PSP. Uroczyste zdanie obowiązków odbyło się w ośrodku szkolenia w podtoruńskiej Łubiance, w obecności współpracowników, kadry kierowniczej PSP z regionu i gości.

Do czasu powołania nowego komendanta, a zatem czasowo, Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, powierzył pełnienie obowiązków dotychczasowemu zastępcy nadbryg. Kaczmarka – st. bryg. Sławomirowi Herbowskiemu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments