Bydgoszcz
1C
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 2 • L -1
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNagrody dla szpitala Biziela. Doceniono go w ogólnopolskich konkursach
04.10.2021 | 10:31

Nagrody dla szpitala Biziela. Doceniono go w ogólnopolskich konkursach

Na zdjęciu: W ostatnich dniach szpital Biziela otrzymał kilka nagród w konkursach.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Ostatnie dni obfitowały w nagrody przyznane Szpitalowi Uniwersyteckiemu nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy. Lecznica znalazła się w gronie laureatów konkursu „Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia” i „Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2020”.

Jak informuje Kamila Wiecińska, rzeczniczka prasowa szpitala, placówka znalazła się w gronie laureatów IV edycji konkursu „Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia, Leaders of VBHC” otrzymując nagrodę w kategorii Zarządzanie jakością – Zarządzanie bezpieczeństwem pacjenta, za realizację projektu pt. „Usprawnienie komunikacji z pacjentem i współpracy personelu”.
Konkurs „Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia, Leaders of VBHC”, to wspólna inicjatywa Wolters Kluwer Polska oraz Uczelni Łazarskiego. Jury i Kapituła konkursu nagradzają podmioty lecznicze, które rozwijają praktyki nakierowane na jak najlepszy efekt zdrowotny w stosunku do poniesionych na opiekę nakładów, czyli działają zgodnie z koncepcją Value Based Health Care (VBHC). Celem konkursu jest promowanie najwyższych standardów zarządzania podmiotami leczniczymi, w tym upowszechnianie najlepszych praktyk i rozwiązań w zakresie monitorowania jakości opieki, optymalizacji procesów na rzecz bezpieczeństwa i skuteczności leczenia, wzmacniania pracy zespołowej oraz skutecznej profilaktyki i edukacji.

Kilka dni później zostaliśmy aż trzykrotnie nagrodzeni w konkursie Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2020 – dodaje Wiecińska. Szpital Biziela zajął 3. miejsce w kategorii „Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń szpitalnych”, 4. miejsce w kategorii „Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia, dostęp do usług – urządzenia, technologie, telemedycyna, aplikacje, rozwiązania start-upów”, a 5. miejsce w kategorii „Innowacyjny szpital – zarządzanie” zajęła jego Klinika Gastroenterologii.

Konkurs „Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje” promuje osoby, instytucje, szpitale, organizacje pozarządowe i firmy działające w ochronie zdrowia, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zwiększanie bezpieczeństwa pacjentów i pracowników szpitali.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści