Bydgoszcz
19C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 19 • L 18
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINajlepsze fotografie prasowe w Galerii Pomorskiej. Zobacz niektóre z nich [ZDJĘCIA]
Grand Press Photo  (1)
07.04.2017 | 11:07

Najlepsze fotografie prasowe w Galerii Pomorskiej. Zobacz niektóre z nich [ZDJĘCIA]

W galerii trwa pokonkursowa wystawa XII edycji konkursu Grand Press Photo.

Na zdjęciu: W bydgoskiej galerii można zobaczyć 59 pojedynczych prac i 11 fotoreportaży.

Fot. MP

Przez niemal cały miesiąc, aż do 24 kwietnia, w Galerii Pomorskiej zobaczyć można pokonkursową wystawę XII edycji Grand Press Photo. Znajduje się na niej 59 pojedynczych prac i 11 fotoreportaży.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku miesięcznik „Press”. Celem konkursu jest promowanie polskiej fotografii prasowej i podnoszenie jej jakości. Uczestniczą w nim zawodowi fotoreporterzy pracujący w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz freelancerzy.

Na wystawie znajdują się fotografie nagrodzone w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Portret sesyjny, Kultura i człowiek, a także zwycięski projekt długoterminowy. To wyjątkowe prace wybrane przez jury spośród kilku tysięcy nadesłanych na konkurs. Zobaczymy m.in. niesamowite zdjęcie Warszawy nocą zrobione z pokładu śmigłowca, sugestywny zapis spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z papieżem Franciszkiem, opowieść o świni Lilly żyjącej w bloku na warszawskim Ursynowie, obrazy z backstage’u największych pokazów mody na świecie.

Niektóre zdjęcia zaprezentowane na wystawie można zobaczyć w poniższej galerii.


Powiązane treści