Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 8 • L 6
14C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNajlepszy produkt spożywczy Pomorza i Kujaw wybrany. Firma z Bydgoszczy w gronie laureatów
01.11.2016 | 08:52

Najlepszy produkt spożywczy Pomorza i Kujaw wybrany. Firma z Bydgoszczy w gronie laureatów

W tegorocznej rywalizacji konkursowej udział wzięło 21 zakładów przetwórczych

Na zdjęciu: Spośród produktów zgłoszonych do udziału komisja konkursowa wyłoniła trzy najlepsze w każdej z dwóch kategorii.

Fot. wolny dostęp

W ubiegły piątek, 28 października, odbyło się uroczyste wręczenie statuetek laureatom konkursu „Najlepszy produkt spożywczy Pomorza i Kujaw”. W gronie laureatów jedenastej edycji znaleźli się przedstawiciele Bydgoszczy i regionu.

Cel konkursu, organizowanego przez Urząd Marszałkowski wspólnie ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego, to przede wszystkim wyłonienie i promocja produktów spożywczych wysokiej jakości wytwarzanych na terenie naszego województwa. Ponadto istotne jest otwieranie nowych rynków zbytu, a także propagowanie różnorodności produktów spożywczych. Doceniana jest również pomysłowość specjalistów z zakładów przetwórczych branży rolno-spożywczej i firm gastronomicznych regionu. Ważna jest również ochrona dziedzictwa kulinarnego i kulturowego Kujaw i Pomorza.

W tegorocznej rywalizacji konkursowej wzięło udział 21 zakładów przetwórczych. Jury oceniło 29 produktów i 6 restauracji, w tym 3 warsztaty szkół gastronomicznych. Spośród produktów zgłoszonych do udziału, komisja konkursowa wyłoniła trzy najlepsze w każdej z dwóch kategorii.

W kategorii „Przedsiębiorstwo” zwyciężyła Kujawska Spółdzielnia Mleczarska we Włocławku za produkt „Twaróg śmietankowy z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej”. Na drugim miejscu uplasowała się firma AGRO-VISBEK Sp. z o.o. z Bydgoszczy za produkt „Polędwiczka wędzona w posypce”. Na podium znalazła się też Piekarnia Bartkowscy sp. j. w Toruniu za produkt „Chleb ziemniaczano-ogórkowy”.

W kategorii „Restauracja” niekwestionowanym zwycięzcą po raz kolejny okazała się Restauracja Stylowa w Świeciu za produkt „Kujawsko-Pomorski Smak Jesieni”. Drugie miejsce zdobył Zespół Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Toruniu za produkt „Różany kurczak z dyniowymi kopytkami”, a trzecie – PGT „Twierdza Toruń Fort IV” w Toruniu za produkt „Dynia od śniadania do kolacji”.


Powiązane treści