Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 1 • L 0
1C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNajpierw zamknięcie, a teraz demontaż. Rozpoczęła się rozbiórka w pubie Jack
jack, rozbiórka - bartosz racławski
12.12.2017 | 18:01

Najpierw zamknięcie, a teraz demontaż. Rozpoczęła się rozbiórka w pubie Jack

Klub jest zamknięty od kilku miesięcy.

Na zdjęciu: Rozpoczęła się rozbiórka pubu Jack.

Fot. Bartosz Racławski

Rozpoczęła się rozbiórka nielegalnie dobudowanej części pubu Jack. Lokal mieszczący się przy ul. Długiej został zamknięty kilka miesięcy temu, gdy stwierdzono, że przebywanie w nim nie jest bezpieczne.

Pub Jack regularnie był kontrolowany przez liczne instytucje. Strażacy zgłaszali nieprawidłowe wymiary przejść ewakuacyjnych oraz obecność materiałów łatwopalnych, a powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Stanisław Skowroński zwracał uwagę na nielegalnie dobudowane fragmenty budynku. Chodziło przede wszystkim o trzykondygnacyjną, drewnianą konstrukcję z basenem znajdującą się na terenie podwórza oraz obiekt przy wejściu do budynku zajmujący kilkanaście metrów kwadratowych chodnika. W styczniu wydano nakaz wstrzymania eksploatacji pubu, a do jego zamknięcia ostatecznie doszło trzy miesiące później.

Aktualni właściciele nie dokonywali samowoli budowlanej. Prawdopodobnie zrobili to poprzedni właściciele lub inne osoby, lecz samowola i tak przechodzi na obecnych – tłumaczył wtedy Skowroński. Z obszernych ustaleń powołanego biegłego wynikało, że w dobudowanej części budynku przekroczono normy obciążeniowe i stan konstrukcji jest tak zły, że  mogłoby dojść do lawinowego zawalenia.

Obecnie lokal należy do trzech mieszkańców Pruszkowa, którzy do końca lipca mieli czas, aby przedstawić  dokumentację dotyczącą rozbudowy lokalu zgodnie z normami bezpieczeństwa. Nie zrobili tego, w związku z czym  inspektorat wydał nakaz rozbiórki, która właśnie się rozpoczęła.

Od grudnia ub. roku postępowania w tej sprawie (zarówno karne, jak i administracyjne) prowadzi Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Południe. Śledztwa dotyczą samowolki budowlanej oraz sprowadzenia zagrożenia dla przebywających w pubie osób. Do końca roku powinniśmy poznać ich efekt.


Powiązane treści