Bydgoszcz
15C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 15 • L 15
17C
Wt
18C
Sr
19C
Czw
15C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINajpopularniejsze imiona w Bydgoszczy w 2017 roku. Nowa liderka
Urząd Miasta Bydgoszczy
08.01.2018 | 15:51

Najpopularniejsze imiona w Bydgoszczy w 2017 roku. Nowa liderka

Zestawienie przygotował bydgoski Urząd Stanu Cywilnego.

Na zdjęciu: Dane o najpopularniejszych imionach dla dzieci przekazał Urząd Stanu Cywilnego.

Fot. archiwum

Urząd Stanu Cywilnego w Bydgoszczy przekazał dane dotyczące najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom po urodzeniu w minionym roku.

Wśród pięciu najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom, na pierwszym miejscu znalazła się Zuzanna. Ponadto, w tym zestawieniu znalazły się także Zofia, Maja, Julia i Lena. Najrzadziej nadawano zaś imiona: Danuta, Iwona, Elżbieta, Jessica, Wanessa, Halina i Marcjanna, a wśród oryginalnych imion znalazły się m.in. Dobrochna, Letycja, Halszka, Ksenia i Gloria.

Najpopularniejszym męskim imieniem nadawanym dzieciom w 2017 roku był Jakub. W czołówce zestawienia są również: Antoni, Jan, Aleksander i Mikołaj. Rodzice najrzadziej nadawali chłopcom imiona: Zenon, Zygmunt, Lucjan, Ryszard, Waldemar i Czesław. Zdarzały się przypadki, gdy po narodzinach nadawano chłopcu imię Amadeusz, Gromosław, Ziemowit, Iwan, Makary czy Krzesimir.

Łącznie w Bydgoszczy w ubiegłym roku doszło do 6880 urodzeń – dzieci zarówno żywo, jak i martwo urodzonych. Dokonano również 758 tak zwanych transkrypcji – czyli wpisanych do polskich ksiąg Urzędu Stanu Cywilnego narodzin dzieci poza granicami kraju.


Powiązane treści