Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 18 • L 18
21C
Wt
23C
Sr
19C
Czw
16C
Pt
22C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNakielska i Wojska Polskiego bez tramwajów. Szykują się spore zmiany
Trawmaj PESA - linia 3, Wilczak, Akademicka-Rejewskiego - LG
21.03.2017 | 10:25

Nakielska i Wojska Polskiego bez tramwajów. Szykują się spore zmiany

Już wkrótce pasażerowie komunikacji miejskiej będą zmuszeni do przesiadki na autobusy. Przynajmniej na jakiś czas.

Na zdjęciu: Prace na ulicy Nakielskiej mają umożliwić powrót na trasę linii nr 3 tramwajów typu Swing.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Remonty torowisk w rejonie pętli na Wilczaku oraz na górnym tarasie miasta spowodują na początku kwietnia liczne modyfikacje w układzie komunikacyjnym w mieście.

CZYTAJ TAKŻE: Wiadukt na ulicy Wojska Polskiego nadal niegotowy. Czy został źle zaprojektowany?

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej planuje od soboty, 1 kwietnia wstrzymać ruch tramwajów na ulicy Nakielskiej oraz odcinku Wojska Polskiego od pętli przy ulicy Magnuszewskiego do ronda Kujawskiego. Powód – w tym pierwszym przypadku na wysokości ul. Słonecznej konieczna jest wymiana zwrotnicy, w drugim – naprawa torowiska w miejscach, gdzie jeszcze niedawno znajdowały się tymczasowe przejazdy w trakcie przebudowy wiaduktu na granicy Wyżyn oraz Wzgórza Wolności.

W związku z tym od początku przyszłego miesiąca zawieszone zostanie kursowanie linii nr 3 z Fordonu, a „jedynka” będzie jeździła na trasie między Lasem Gdańskim a pętlą na Rycerskiej. – W zamian wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza – linia „Za T1” na odcinku Garbary – Wilczak – informuje rzecznik ZDMiKP Krzysztof Kosiedowski. Linie nr 2 i 9 docierające do pętli przy rondzie Kujawskim zostaną skrócone do pętli Wyżyny na wysokości ul. Magnuszewskiej.

W trakcie prac bilety skasowane w liniach nr 1 i 5 (z uwagi na zawieszenie „trójki”) będą honorowane w autobusach „Za T1” i odwrotnie. W przypadku mieszkańców górnego tarasu bilety na „dwójkę” i „dziewiątkę” będą obowiązywały na brakującym odcinku w autobusach linii nr 53, 61, 66, 86 oraz 79 (w obu kierunkach).

Drogowcy nie podali, ile potrwają prace na obu trasach. Wiadomo jednak, że dzięki wymianie zwrotnicy na ul. Nakielskiej możliwy będzie powrót na nią swingów, które cyklicznie wypadały tam z torów.

 zmiany_komunikacja_104_ZDMiKP


Powiązane treści