[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Napad na sklep w Bydgoszczy. Złodziej zaatakował ekspedientkę

Dodano: 13.04.2022 | 14:08

Na zdjęciu: Policjanci zdołali dzień po napadzie zatrzymać sprawcę.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali 20-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna ukradł towar w sklepie, a następnie zaatakował interweniującą ekspedientkę. Podczas zatrzymania posiadał amfetaminę.

W niedzielę (10.04.2022) późnym popołudniem dyżurny z bydgoskiego Błonia otrzymał zgłoszenie o kradzieży i ataku na pracownika sklepu w jednym z marketów przy ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. Mężczyzna wszedł do sklepu i zabrał artykuły spożywcze, a następnie kopnął zwracającą mu uwagę ekspedientkę.

Na miejsce przyjechał policyjny patrol, a obsługa sklepu pokazała funkcjonariuszom nagrania z monitoringu ze zdarzenia. – Okazało się, że sprawcą jest dobrze znany policjantom 20-latek. Funkcjonariusze zaczęli szukać napastnika, sprawdzając okoliczne ulice. Niestety, w pobliżu zdarzenia mężczyzny już nie było – mówi kom. Przemysław Słomski.

Podejrzewany wpadł w ręce funkcjonariuszy już następnego dnia (11.04.2022), gdy późnym wieczorem przechodził w miejscu niedozwolonym przy ulicy Schulza w Bydgoszczy. Patrol rozpoznał mężczyznę, a ten na widok policjantów próbował wyrzucić z torby srebrne zawiniątko z białym proszkiem.

20-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu na Błoniu. Tam badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

We wtorek śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży rozbójniczej oraz posiadania narkotyków. Następnie doprowadzili go prokuratury, gdzie po jego przesłuchaniu prokurator postanowił zawnioskować do sądu o tymczasowy areszt.

Dzisiaj (13.04) sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe dwa miesiące.

Napad na sklep w Bydgoszczy. Złodziej zaatakował ekspedientkę
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments