Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNarkotyki zabezpieczono podczas policyjnej akcji w Fordonie. Zatrzymany 28-latek z zarzutami [ZDJĘCIA]
25-03-2020_ zatrzymanie_ Fordon, hodowla narkotyków - KWP Bydgoszcz
26.03.2020 | 11:39

Narkotyki zabezpieczono podczas policyjnej akcji w Fordonie. Zatrzymany 28-latek z zarzutami [ZDJĘCIA]

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do dziesięciu lat więzienia - słyszymy od bydgoskich policjantów.

Na zdjęciu: Zatrzymanego mężczyznę doprowadzono na przesłuchanie, gdzie zostały postawione mu zarzuty.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci zatrzymali 28-latka, w którego mieszkaniu w Fordonie znaleźli plantację konopi. – Zbudował ją w jednym z pokoi – mówią.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w miniony wtorek (24 marca) przed południem. – Mężczyzna na widok policjantów próbował zamknąć im drzwi – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Kryminalni zdołali jednak wejść do środka pomieszczenia.

Tam potwierdziły się ich wcześniejsze ustalenia, że na terenie Fordonu mogą być rozprowadzane narkotyki. 28-latek w jednym z pokoi miał rozstawione trzy specjalistyczne namioty do uprawy konopi indyjskich. – Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście krzewów tej rośliny, sprzęt do ich uprawy, a także słoiczki w których znajdowała się marihuana – wylicza Słomski.

Zatrzymanego mieszkańca Fordonu dowieziono do policyjnego aresztu, a podczas przesłuchania zostały postawione mu zarzuty uprawy konopi indyjskich w znacznej ilości oraz ich posiadania, za co grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Sąd jednocześnie podjął decyzję o zastosowaniu wobec 28-latka dozoru policyjnego, co oznacza że mężczyzna musi pięć razy w tygodniu stawiać się na komisariacie.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści