Bydgoszcz
6C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 6 • L 6
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNarkotykowy wątek wypadku w Nekli. Przy sprawcy znaleziono podejrzane substancje
wypadek-nekla-ospdobrcz-01
06.03.2018 | 14:31

Narkotykowy wątek wypadku w Nekli. Przy sprawcy znaleziono podejrzane substancje

Narkotyki znaleziono także u mężczyzn, przebywających w miejscu zamieszkania poszkodowanego.

Na zdjęciu: Do wypadku doszło wczoraj, około godziny 14:40 w pobliżu Nekli.

Fot. OSP Dobrcz

Przy sprawcy wczorajszego wypadku w Nekli odkryto woreczki oraz inne opakowania z zawartością kryształków. Policja znalazła narkotyki także u osób, które przebywały w jego mieszkaniu.

Do zdarzenia doszło około godziny 14:40 w miejscowości Nekla. Kierujący renault clio z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, a następnie dachował. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badający okoliczności zdarzenia policjanci znaleźli w odzieży należącej do 24-latka opakowania zawierające kryształki. Substancje zostały oddane do badań. Policjanci nakazali też pobranie od kierującego krwi w celu sprawdzenia zawartości alkoholu i środków odurzających.

Funkcjonariusze dokonali też przeszukania miejsca zamieszkania 24-latka. Podczas dokonywania czynności przebywało tam kilku mężczyzn, którzy zostali wylegitymowani. Podczas przeszukania jeden z nich – konkretnie 18-latek – próbował pozbyć się pudełka z nieznaną zawartością. Jak się okazało, w jego wnętrzu znajdowało się sześć woreczków strunowych z amfetaminą oraz dwa z marihuaną. Marihuanę znaleziono także u przebywającego w pomieszczeniu 15-latka. 18-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań, a młodszy został oddany pod opiekę rodziców.

Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za posiadanie narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na wiek młodszego z nich jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny, który zastosuje wobec 15-latka środki wychowawcze przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.


Powiązane treści