Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nastolatka podejrzana o próbę podpalenia domu

Dodano: 05.06.2018 | 14:09

Na zdjęciu: Wszystko wskazuje na to, że piętnastolatka jest zamieszana w podpalenie domu.

Fot. Archiwum.

Inowrocławscy policjanci zebrali materiały dowodowe w sprawie usiłowania podpalenia domu. Funkcjonariusze dowiedli, że uwikłana jest w to 15-letnia mieszkanka powiatu inowrocławskiego. Decyzją sądu na czas trwania postępowania nieletnia została umieszczona w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

Dyżurny inowrocławskiej policji w minioną sobotnią noc (2.06.18) odebrał zgłoszenie o pożarze w jednym z domów na terenie powiatu. Ktoś wrzucił przez okno szklaną butelkę z łatwopalną cieczą, co wywołało natychmiastowy pożar gumolitu i krzesła. Ogień zdołała ugasić właścicielka domu, która uległa poparzeniu. Wezwane na miejsce pogotowie u trójki dzieci w wieku 9-13 lat stwierdziło objawy zatrucia. Konieczne było przewiezienie ich na obserwację do szpitala.
Policjanci w sprawie prowadzili intensywne działania. Zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na ustalenie, że związek z pożarem ma nastoletnia dziewczyna. W niedzielę (3.06.18) policjanci zatrzymali 15-latkę, która trafiła do policyjnej izby dziecka w Bydgoszczy. Wczoraj (4.06.18) nieletnia stanęła przed obliczem sądu. Tam zapadła decyzja, że na czas trwania postępowania dziewczyna będzie przebywała w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.