Nastolatka zginęła pod kołami tramwaju w Fordonie. Prokuratura umorzyła śledztwo
Zdjęcia: KMP Bydgoszcz
Śledczy z nadzorującej postępowanie Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ umorzyli śledztwo w sprawie wyjaśnienia przyczyn tragicznego w skutkach wypadku, do jakiego doszło w Fordonie, a w którym pod kołami tramwaju zginęła 14-letnia dziewczyna.
Przypomnijmy: do tragicznego w skutkach wypadku na wysokości przystanku tramwajowego Akademicka/Kaliskiego w Fordonie doszło w piątek, 14 stycznia po południu. Chwilę po godzinie 15:20, do służb wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu przez tramwaj 14-letniej dziewczyny, którą spod kół Konstala wyciągnięto za pomocą specjalistycznego sprzętu. 14-latka trafiła do szpitala, gdzie niespełna dobę po zdarzeniu zmarła w wyniku doznanych obrażeń.
Śledczy czynności w tej sprawie prowadzili z art. 177 p. 2 kodeksu karnego, tj. spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wiadomo, że motorniczy tramwaju w momencie zdarzenia był trzeźwy, zaś sekcja zwłok dziewczyny wykazała, że przyczyną jej zgonu były obrażenia wielonarządowe, jakie doznała w wypadku.
Prokuratura podjęła decyzję o umorzeniu postępowania, a do śledczych dopiero niedawno wpłynęły pełne i kompleksowe wyniki badań, jakie zostały przez nią zlecone. Wiemy, że w sprawie zabezpieczono nagrania, m.in. z kamer monitoringu. – Śledztwo zostało zakończone postanowieniem o jego umorzeniu – przekazuje nam zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ Adam Lis. Śledczy uznali, że do wypadku także przyczyniła się sama 14-latka, bowiem wbiegła na przejście w momencie, gdy zapalone było czerwone światło dla pieszych, a dodatkowo rozmawiała przez telefon i miała założone słuchawki.
W miejscu, gdzie doszło do tragedii, zapalone zostały znicze, ustawiono także pluszowego misia. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło na przejściu dla pieszych wyposażonym w sygnalizację świetlną w momencie, gdy przejeżdżały przez nie tramwaje jadące w przeciwnych kierunkach. Wówczas, mająca najprawdopodobniej czerwone światło, 14-latka weszła pod jeden z pojazdów – informowała tuż po tragedii kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.
- Piękne bydgoszczanki na imprezie w Point Club. Zobacz ZDJĘCIA! - 27 października 2025
- Bydgoszczanie na sobotniej imprezie w Ava 3.0. Oglądaj ZDJĘCIA - 27 października 2025
- Impreza w bydgoskim Sens Club. Zobacz ZDJĘCIA! - 25 października 2025






![Zderzenie tramwaju i autobusu w Fordonie. Są pierwsze ustalenia policji [ZDJĘCIA] 6-08-2025_wypadek Akademicka-Korfantego Bydgoszcz_Pomoc Drogowa Krystian Andruszczenko-1](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/08/6-08-2025_wypadek-Akademicka-Korfantego-Bydgoszcz_Pomoc-Drogowa-Krystian-Andruszczenko-1-150x150.jpg)
