Nastolatkowie mieli wypadek podczas jazdy hulajnogą elektryczną. Dziewczyna zmarła w bydgoskim szpitalu [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: KPP Wąbrzeźno
Jak mówią policjanci, do wypadku przyczyniły się nadmierna prędkość oraz to, że nastolatkowie nie mieli założonych kasków ochronnych. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tragedii.
Polskie Radio Pomorza i Kujaw poinformowało o tragicznym finale wypadku dwóch nastolatków, którzy jechali hulajnogą elektryczną i ulegli wypadkowi w miejscowości Przydwórz (gm. Ryńsk, pow. wąbrzeski). Do zdarzenia doszło w Wielki Czwartek, 17 kwietnia po południu, a zgłoszenie do służb wpłynęło około 13:20.
Z ustaleń policjantów z wąbrzeskiej komendy wynikało, że hulajnogą poruszało się dwoje nastolatków: 15-latek i 17-letnia dziewczyna. Na łuku drogi – jak opisuje asp. Krzysztof Świerczyński z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie – stracili panowanie nad hulajnogą i upadli na jezdnię. Sytuacja była na tyle poważna, że 17-latkę z poważnymi obrażeniami ciała najpierw przewieziono do Grudziądza, a później śmigłowcem LPR przetransportowano ją do Bydgoszczy. – Trwają czynności zmierzające do ustalenia, kto kierował hulajnogą w chwili zdarzenia oraz czy nastolatkowie posiadali wymagane uprawnienia do kierowania – mówi Świerczyński. Od nastolatków pobrana została również krew do badań na obecność alkoholu i środków odurzających.
Tragiczny wypadek po jeździe na hulajnodze. Nastolatka zmarła w szpitalu
Radio PiK przekazuje z kolei, że w nocy z poniedziałku na wtorek (21/22 kwietnia), wąbrzescy policjanci otrzymali informację ze szpitala o śmierci 17-latki. Rzecznik wąbrzeskiej komendy w rozmowie z regionalną rozgłośnią przekazuje, że nadal nie został przesłuchany 15-latek, który nadal jest hospitalizowany. – Czekamy, aż jego stan pozwoli na przesłuchanie – informuje. Śledczy oczekują także na wyniki badań próbek krwi, jakie pobrano od nastolatków. – Trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności, posiadanych uprawnień, tego, kto kierował i jak doszło do zdarzenia – kończy Krzysztof Świerczyński.
Policjanci przypominają także zasady korzystania z hulajnóg. – Hulajnoga elektryczna jest urządzeniem transportu osobistego dla jednej osoby, poruszać można się nią z maksymalną prędkością 20 km/h, aby kierować hulajnogą elektryczną należy ukończyć co najmniej 10 lat i posiadać kartę rowerową, bądź prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T – mówią i dodają na koniec: – Podczas kierowania hulajnogą elektryczną nie ma obowiązku korzystania z kasku ochronnego, jednak jest to zalecane ze względów bezpieczeństwa, tym bardziej kiedy mamy do czynienia ze sprzętem wyczynowym osiągającym prędkości znacznie przekraczające dopuszczalne prawem.
- Pieniądze znikały z kont bydgoszczan. Bank wydał oświadczenie, policja prowadzi czynności - 26 października 2025
- Urodzinowy bieg nad Kanałem Bydgoskim. Oglądaj ZDJĘCIA! - 26 października 2025
- Niewyjaśniona zbrodnia na dożynkach rozwiązana. Bydgoscy śledczy zamknęli śledztwo po zabójstwie Karoliny - 25 października 2025




![Peugeot zmasakrowany po zderzeniu z ciężarówką. Policja o szczegółach tragedii na DK62 [ZDJĘCIA] 25-08-2025_śmiertelny wypadek DK62 Stary Brześć_KMP Włocławek](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/08/25-08-2025_smiertelny-wypadek-DK62-Stary-Brzesc_KMP-Wloclawek-150x150.jpg)
![Tragiczne wyprzedzanie na DK10. Policjanci mówią o przyczynach nocnej tragedii [ZDJĘCIA] 20-08-2025_śmiertelny wypadek DK10 Kolankowo_KPP Lipno](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/08/20-08-2025_smiertelny-wypadek-DK10-Kolankowo_KPP-Lipno-150x150.jpg)
![Nocna tragedia na krajowej 91. Policjanci mówią o przyczynach wypadku [ZDJĘCIA] 23-24-08-2025_śmiertelny wypadek DK91 Michalin_KPP Aleksandrów Kujawski-1](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/08/23-24-08-2025_smiertelny-wypadek-DK91-Michalin_KPP-Aleksandrow-Kujawski-1-150x150.jpg)
