Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nastolatkowie zaatakowali przechodniów. Pobili i grozili użyciem noża

Dodano: 03.10.2017 | 13:05

Nieletni zostali przewiezieni do bydgoskiej izby dziecka.

Na zdjęciu: Chłopcy zostali przewiezieni do bydgoskiej izby dziecka.

Fot. archiwum

Policjanci z Inowrocławia umieścili w Izbie Dziecka w Bydgoszczy dwóch nieletnich w wieku 14 i 16 lat. Nastolatkowie napadli na przypadkowo napotkanych przechodniów. 

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem, około godz. 23:00, na ul. Św. Ducha w Inowrocławiu. Agresywni chłopcy zaatakowali innych nastolatków. – Zagrozili im pobiciem, a nawet użyciem noża i zażądali wydania pieniędzy oraz telefonów, po czym jednego z napadniętych chłopaków uderzyli. Napastnicy przeszukali pokrzywdzonym odzież i plecak – relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP Inowrocław.

Zaatakowanym nastolatkom udało się uciec i powiadomić o wszystkim policjantów. Funkcjonariusze zaczęli szukać sprawców. Udało ich się zatrzymać na pobliskiej ulicy. Podejrzewani o rozbój trafili wówczas do bydgoskiej izby dziecka.  – W poniedziałek kryminalni przekazali materiały sprawy do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Inowrocławiu. To tam zapadną ostateczne decyzje co do dalszego losu nieletnich rozbójników – informuje asp. szt. Drobniecka.