Bydgoszcz
15C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 16 • L 14
18C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
23C
Sob
24C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNasz patronat: Edukacja przez szachy – rywalizacja dobiega końca!
szachylogo
13.06.2018 | 10:13

Nasz patronat: Edukacja przez szachy – rywalizacja dobiega końca!

W sobotę bydgoscy uczniowie zakończą rozgrywki szachowe!

Na zdjęciu:

Fot. mat. prasowe

Zmagania w pierwszej Międzyszkolnej Bydgoskiej Lidze Szachowej dobiegają końca.

16 czerwca o godzinie 10:00 odbędzie się ostatni w roku szkolnym 2017/2018 turniej w ramach projektu „Edukacja przez szachy”. Tym razem odbędzie się on na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym przy ulicy Kaliskiego 7, w budynku Auditorium Novum.
Organizatorzy turnieju przygotowali mnóstwo atrakcji. O godzinie 15:00 rozpocznie się uroczysty koncert zespołu „Camerata Fordońska” z MDK nr 5 w Bydgoszczy. Po nim nastąpi podsumowanie rozgrywek wraz z prezentacją klasyfikacji generalnej i drużynowej szkół. Udział w niej wezmą sponsorzy i patroni cyklu, a także dyrektorzy szkół zawodników uczestniczących w lidze.
Międzyszkolna Bydgoska Liga Szachowa to bez wątpienia największa liga szachowa w regionie w ostatnich latach. Przez 4 rundy zgromadziła ponad stu zawodników z 36 szkół. Ponieważ każdy turniej jest osobno punktowany, organizatorzy czekają na wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć także w tym ostatnim. Zawodnicy będą podzieleni na dwie grupy – z rankingiem szachowym i debiutantów, tak aby każdy mógł zagrać z przeciwnikiem na swoim poziomie. Dla każdego uczestnika przygotowano nagrody, takie jak wejściówki do teatru, kina, filharmonii, muzeum czy Family Parku.
Wpisowe do turnieju wynosi 10 złotych. Zapisy prowadzone są na stronie http://edukacjaprzezszachy.pl. Tam też można zapoznać się z relacjami z poprzednich turniejów.

Powiązane treści