Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaNational Geographic wskazał polskie perełki. Są cztery miejsca z regionu!
29.04.2021 | 14:31

National Geographic wskazał polskie perełki. Są cztery miejsca z regionu!

Na zdjęciu: Jednym z wyróżnionych miejsc jest akwedukt w Fojutowie.

Fot. mat. prasowe National Geographic/Dreamstime

National Geographic sporządził interaktywną mapę Polski #JestTyleDoOdkrycia. Wśród miejsc wartych odwiedzenia w całym kraju znalazły się cztery atrakcje z województwa kujawsko-pomorskiego.

Jak podaje National Geographic, dla 81% Polaków odkrywanie jest ważną częścią życia, a ulubione obszary odkryć to nowe miejsca w Polsce (39%) i środowisko naturalne (33%). Mapa, która powstała w ramach akcji #JestTyleDoOdkrycia, została przygotowana wspólnie z ekspertami, odkrywcami i podróżnikami. W tym gronie znalazł się na przykład Robert Makłowicz, który nie tylko zamieścił swoje rekomendacje na mapie, ale też oprowadził widzów po miejscach wybranych w ramach akcji w najnowszym odcinku swojego programu.

Wyznaczono lokalizacje, które często są ukryte i nie znajdują się na utartych szlakach turystycznych. W przypadku województwa kujawsko-pomorskiego wyróżnione zostały cztery miejsca. Są to: Mysia Wieża w Kruszwicy i akwedukt w Fojutowie (powiat tucholski) w kategorii architektura, Kanał Bydgoski w kategorii technologia i Kopce Kujawskie w Wietrzychowicach (powiat włocławski) jako element historii.

Z całą mapą można zapoznać się na stronie www.jesttyledoodkrycia.pl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści