Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
62% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 17 • L 14
13C
Wt
13C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
17C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNauczyciele zawieszają strajk, ale go nie kończą. „Wchodzimy w nowy etap, który będzie o wiele trudniejszy”
18-04-2019 Pikieta wsparcia dla protestujących nauczycieli - plac Wolności Bydgoszcz - SF (4)
25.04.2019 | 13:48

Nauczyciele zawieszają strajk, ale go nie kończą. „Wchodzimy w nowy etap, który będzie o wiele trudniejszy”

O decyzji poinformował prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Na zdjęciu: W ubiegłym tygodniu nauczyciele z innych placówek oświatowych w regionie wyrazili w Bydgoszczy swoje wsparcie dla protestujących kolegów.

Fot. Szymon Fiałkowski

Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza akcję strajkową nauczycieli. – Zawieszamy, ale nie kończymy – deklaruje szef ZNP Sławomir Broniarz.

Siedemnaście dni trwała akcja protestacyjna. Strajkowały Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Przedstawiciele obu tych związków domagali się najpierw podwyżek dla wszystkich pracowników oświaty w wysokości 1000 zł brutto, ale potem zmniejszyli swoje oczekiwania i chcieli ją rozbić. W ostatniej propozycji te podwyżki miały być w trzech ratach po 10%. Zarówno ZNP, jak i FZZ nie doszły do porozumienia z rządem, stąd trwająca ponad dwa tygodnie akcja protestacyjna związkowców.

W czwartek szef ZNP Sławomir Broniarz poinformował o zawieszeniu ogólnopolskiego strajku, które nastąpi w sobotę, 27 kwietnia od godziny 6:00. – Powiem więcej, od dzisiaj wchodzimy w nowy etap, który będzie o wiele trudniejszy, ale który także pokaże nowe oblicze nowego protestu – zadeklarował podczas konferencji prasowej. Broniarz zapowiedział jednocześnie, że związek nie podpisze porozumienia, które kilka tygodni temu rząd zawarł z sekcją oświaty NSZZ Solidarność.

Jednocześnie prezes Broniarz poinformował, że związkowcy do września dają czas premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. – Czekamy na konkretne rozwiązania z pana strony. My swoje przedstawimy, ale oczekujemy od pana męskiej postawy, która będzie odpowiadała na oczekiwania ponad pół milionowej rzeszy nauczycieli i wieluset tysięcy rodziców i uczniów – zapowiedział. Szef ZNP raczej nie weźmie udział w planowanym na jutro na PGE Stadionie Narodowym okrągłym stole ws. edukacji. Udziału w tym wydarzeniu na pewno nie wezmą przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej i .Nowoczesnej.

Jednocześnie w parlamencie trwa pierwsze czytanie projektu dotyczącego zmiany reformy oświatowej. Projekt zmiany dotyczył matur i klasyfikacji maturzystów. Przypomnijmy, że egzaminy maturalne rozpoczną się 6 maja.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści