Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nie żyje ksiądz z bydgoskiej bazyliki. Był także kapelanem szpitala Jurasza

Dodano: 21.04.2023 | 12:44

Na zdjęciu: Ksiądz Zdzisław Kaźmierczak zmarł w wieku 66 lat. Był związany z bydgoską bazyliką oraz szpitalem im. Jurasza, którego był kapelanem.

Fot. Archiwum

Smutna informacja z diecezji bydgoskiej. Nie żyje ksiądz Zdzisław Kaźmierczak, który związany był z bydgoską bazyliką oraz szpitalem, którego był kapelanem.

Informację o śmierci duchownego przekazała na swoim profilu w mediach społecznościowych Bazylika pw. św. Wincentego A’Paulo w Bydgoszczy, w której ks. Kaźmierczak służył od 1995 roku. Oprócz tego, był także kapelanem w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza.

Ks. Zdzisław Kaźmierczak urodził się w 1957 r. w Bydgoszczy, a dwie dekady później przystąpił do Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Był katechetą w Skwierzynie (1983 – 1988) i Tarnowie (1988 – 1995). W 1995 r., wrócił do rodzinnego miasta i był duchownym w bydgoskiej bazylice. Duchowny zmarł w poniedziałek (17 kwietnia) po południu. Miał 66 lat.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na najbliższy wtorek (25.04). Rozpoczną się one o 10:30 modlitwą różańcową, a pół godziny później odprawiona zostanie msza św. pogrzebowa w Bazylice Księży Misjonarzy. Po zakończeniu mszy, trumna z ciałem zmarłego zostanie przeniesiona do grobowca księży misjonarzy na miejscowym cmentarzu.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

Wczoraj zmarło też kilkadziesiąt innych osób – co prawda nie byli księżmi, ale może warto o nich wspomnieć?
Chyba, że prowadzicie tu jakiś portal kościelny…

Benc Benc 12
Benc Benc 12
1 rok temu

R.I.P

znicz.gif