Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmarł Łukasz Gajdzis. Był dyrektorem i aktorem bydgoskiego Teatru Polskiego

Dodano: 19.03.2023 | 16:59

Na zdjęciu: 28 marca Łukasz Gajdzis miałby 39. urodziny.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

W sobotę (18 marca) w wieku 38 lat zmarł Łukasz Gajdzis – aktor i reżyser teatralny, w latach 2017-2020 dyrektor bydgoskiego Teatru Polskiego.

Łukasz Gajdzis był związany z Teatrem Polskim jako aktor w latach 2007-2012. Później był kierownikiem artystycznym i zastępcą dyrektora sceny w Gnieznie. W 2017 roku powrócił do Bydgoszczy – wygrał bowiem konkurs na dyrektora Teatru Polskiego. W maju 2020 roku ogłosił, że wraz z końcem kadencji rezygnuje z posady. Ta upłynęła w sierpniu; obecnie scenę prowadzi Wojciech Faruga.

Mieszkający w Łodzi Gajdzis występował w rolach epizodycznych w filmach i serialach, m.in. w „Na Wspólnej”, „Komisarzu Alexie” czy „Kryminalnych”. Był też reżyserem spektakli teatralnych, m.in. „Kopciuszka”, w który wystąpiła Katarzyna Figura czy „Klubu Kawalerów”.

Informacje o śmierci Gajdzisa podało – jak poinformowała bydgoska „Wyborcza” – Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów. O nagłym odejściu napisali także jego znajomi: aktorka teatralna Agnieszka Radzikowska i Dawid Komuda.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stary dziad
Stary dziad
2 miesięcy temu

Pewnie organizm nie dał rady wybronić się przed ,,szczepionkami ”.
R.I.P.
Dzień po dniu będzie takich przypadków więcej, zatory, udary – to czeka młodych ludzi, którzy uwierzyli wujkowi Pfizerowi.
I jego warszawskim akolitom.

Tomasz
Tomasz
2 miesięcy temu

Ale nas podeszli. Kiedy słyszało się od pewnego czasu teorie spiskowe o depopulacji, to każdy się pukał w czoło, że niby jak „oni” to mają zrobić. No właśnie tak.

Halina
Halina
2 miesięcy temu

O smierci p. Lukasza Gajdzis dowiedzialam sie, ogladajac ” Musisz to wiedziec” p. Macieja Maciaka.Ludzilam sie nadzieja, ze powod zgonu byl inny, niz sugerowany. No, niestety. Skladam kondolencje Rodzinie, wobec tak nieoczekiwanej, smierci. Prosze Panie Boze chron nasze Rodziny przed wzierajacym zlem.