Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie A1. Kierowca otrzymał mandat według nowego taryfikatora

Dodano: 05.01.2022 | 13:31

Na zdjęciu: Kierujący bmw nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w barierę. Odłamki rozbitego auta uszkodziły następnie trzy inne pojazdy.

Fot. KPP Świecie

Na autostradzie A1 w rejonie węzła Nowe Marzy doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący bmw nie dostosował prędkości do warunków ruchu i wjechał w bariery. Odłamki rozbitego pojazdu uszkodziły trzy inne samochody.

Do zdarzenia doszło wczoraj (4 stycznia) około godz. 17:00 w Nowych Marzach (powiat świecki) na odcinku autostrady A1. – Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący bmw 29-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W wyniku tego zjechał na pas rozdzielający jezdnie uderzając w barierę linową. Odłamki rozbitego auta uszkodziły następnie trzy inne pojazdy – seata altea, peugeota partnera oraz renault mastera – wylicza podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

Zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku (CZYTAJ WIĘCEJ) kierujący przekraczający prędkość, naruszający przepisy o bezpieczeństwie pieszych uczestników ruchu czy sprawcy kolizji zapłacą znacznie wyższe mandaty. Nie inaczej było w przypadku zdarzenia w Nowych Marzach – kierowca bmw za swoje nierozważne zachowanie oprócz punktów karnych otrzymał mandat w wysokości ponad tysiąca złotych.

0 0 votes
Article Rating
Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie A1. Kierowca otrzymał mandat według nowego taryfikatora
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments