[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Niebezpieczne znalezisko z czasów II wojny światowej. Niewybuch ujawniony podczas prac polowych

Dodano: 18.09.2022 | 13:44

Na zdjęciu: Na niewybuch natrafił jeden z rolników.

Fot. KPP Sępólno Krajeńskie

To kolejne tego typu znalezisko na terenie Kujaw i Pomorza. – Pomimo tego, że tyle lat znajdowały się pod ziemią, nadal są niebezpieczne – przypominają funkcjonariusze.

Jak przekazują policjanci z Sępólna Krajeńskiego, na znalezisko natrafił jeden z mieszkańców gminy Kamień Krajeński, który wykonywał prace polowe. Teren, na którym ujawniono niewybuch z czasów II wojny światowej został przez funkcjonariuszy zabezpieczony, a samo znalezisko następnie zabrali saperzy.

Wojskowi saperzy w trakcie sprawdzania terenu ujawnili łącznie osiem naboi kompletnych, pięć łusek i jeden pocisk – przekazuje rzecznik prasowa policji w Sępólnie Krajeńskim asp. Małgorzata Warsińska. Policjanci przypominają, że niewybuchy z czasów II wojny światowej nadal stanowią duże zagrożenie. – Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie – mówią i podkreślają, jak należy się zachować, gdy na tego typu znalezisko natrafimy. – Pod żadnym pozorem przedmiotów takich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić służby, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

Ujawnione w miejscowości Obkas niewybuchy zostały zdetonowane przez saperów na poligonie wojskowym.

Niebezpieczne znalezisko z czasów II wojny światowej. Niewybuch ujawniony podczas prac polowych
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments