Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 19 • L 19
22C
Sr
21C
Czw
23C
Pt
26C
Sob
25C
Nd
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnaleNiebezpiecznie na drodze. Pijany kierowca przewoził groźny kwas
edf
11.07.2018 | 09:34

Niebezpiecznie na drodze. Pijany kierowca przewoził groźny kwas

Na zdjęciu: Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Świecie

Dzięki czujności ochroniarzy jednego z zakładów mieszczących się na terenie gminy Świecie, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i kierował cysterną przewożąc niebezpieczną substancję. Za przestępstwo to grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek około godz. 20:40 dyżurny komendy w Świeciu otrzymał zgłoszenie od pracowników ochrony jednego z zakładów, znajdujących się na terenie gminy, że mają wątpliwości co to stanu trzeźwości kierowcy ciężarowej Scanii, który chce wjechać na teren przedsiębiorstwa.

Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Skontrolowali stan trzeźwości wskazanego mężczyzny. Ochroniarze nie mylili się. Okazało się, że 58-letni mężczyzna kierował ciężarówką mając ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie, za co trafił do policyjnego aresztu.

Dzięki czujnej postawie pracowników zakładu pijany kierowca nie ruszył w dalszą podróż. Przewoził w cysternie niebezpieczną substancję – kwas solny, co mogło stanowić ogromne zagrożenie w połączeniu z jazdą na „podwójnym gazie”. Policjanci zabezpieczyli pojazd oraz zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

We wtorek, gdy mężczyzna wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Z pewnością musi również liczyć się z konsekwencjami zawodowymi.

Powiązane treści