Bydgoszcz
6C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 7 • L 5
6C
Nd
6C
Pon
6C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNielegalny towar znaleziony niedaleko mostu Fordońskiego. „Kierowca tłumaczył, że wiezie ziemniaki”
policja_tyton_strzyzawa_zatrzymanie_fordon_KWPBydgoszcz
17.10.2019 | 13:00

Nielegalny towar znaleziony niedaleko mostu Fordońskiego. „Kierowca tłumaczył, że wiezie ziemniaki”

30-latek prowadził samochód bez uprawnień. Ma odpowiedzieć za to już... po raz trzeci.

Na zdjęciu: Po zważeniu okazało się, że w pięciu workach znajdowało się ponad 75 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Ponad 70 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej odkryli w środę policjanci podczas rutynowej kontroli jednego z kierowców przeprowadzonej w Strzyżawie, kilka kilometrów od Bydgoszczy. Okazało się, że w dodatku 30-latek już po raz trzeci odpowie za kierowanie samochodem bez prawa jazdy.

Środowa akcja funkcjonariuszy drogówki miała na celu sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących. Ale dość niespodziewanie przerodziła się w bardziej rozbudowaną historię. Tuż przed godziną osiemnastą mundurowi zatrzymali do kontroli renaulta kangoo. – Mężczyzna poproszony o dokumenty od razu oświadczył, że nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów, a w dodatku… nigdy ich nie posiadał – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Podczas dalszej kontroli okazało się ponadto, że pojazd nie posiada na wyposażeniu obowiązkowej gaśnicy.

Uwagę policjantów przykuł jeszcze jeden element – bagaż przewożony w renaulcie. W samochodzie leżało bowiem pięć wypchanych worków. – Funkcjonariusze zwrócili także uwagę na pochodzący z samochodu zapach tytoniu – dodaje Kowalska. 30-letni kierowca zapytany o przewożony towar odparł, że… wiezie ziemniaki. Policjanci nie uwierzyli jednak mężczyźnie i po otwarciu opakowań okazało się, że znajduje się tam krajanka tytoniu bez polskich znaków akcyzy. – Wówczas 30-latek zaczął tłumaczyć, że nie wie, jak towar znalazł się w jego aucie – podkreślają policjanci.

Tytoń został zabezpieczony oraz zważony. Okazało się, że w pięciu workach znajdowało się ponad 75 kilogramów krajanki. Z kolei kierowca, którego zatrzymano i przewieziono na komisariat w Fordonie, usłyszał już zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Gdyby wprowadził on tytoń do obrotu, Skarb Państwa straciłby na tym blisko 80 tysięcy złotych.

30-latek odpowie ponadto – już po raz trzeci – za prowadzenie samochodu bez uprawnień.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści