Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nieletni rajdowiec zatrzymany. Uciekał przez ponad 20 kilometrów

Dodano: 30.05.2024 | 10:18

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali kierowcę po pościgu.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Policjanci z Komisariatu Policji w Ciechocinku zatrzymali po pościgu 16-letniego kierowcę. Za szereg wykroczeń, a nawet i przestępstwo, odpowie przed sądem dla nieletnich.

We wtorek, 28 maja o godzinie 22:15 na ulicy Zdrojowej w Ciechocinku policjanci zauważyli kierującego oplem, który wyjechał z ulicy Kościuszki, chcąc wjechać ,,pod prąd'” w ulicę Zdrojową. Policjanci chcieli zatrzymać go do kontroli Użyli świateł, a następnie sygnałów dźwiękowych. Kierowca jednak nie zatrzymał się do kontroli. Zaczął poruszać się z coraz większą prędkością, uciekając przed policją, a także ignorując obowiązujące w mieście ograniczenie do 40 km/h.

Mężczyzna dopuścił się szeregu wykroczeń uciekając przed policją: przejechał na czerwonym świetle, a następnie uszkodzenie pojazdy stojące na skrzyżowaniu w Nowym Ciechocinku. Z kolei w Otłoczynie fotoradar zarejestrował przekroczenie prędkości. Następnie uciekinier skręcił na ulicę Szlak Bursztynowy, kontynuując jazdę drogą gruntową w lesie. Kierował się w stronę Torunia. W mieście nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej oraz wyprzedzał auta na podwójnej ciągłej i na przejściu dla pieszych.

Kierowca opla został zatrzymany na ulicy Rydygiera w Toruniu. Policjanci zajechali mu drogę radiowozem.

Na miejsce przybyli także funkcjonariusze z komisariatu Toruń Rubinkowo. Okazało się, że mężczyzną kierującym pojazdem był 16-latek, mieszkaniec powiatu włocławskiego, który oczywiście nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Nieletni poniesie konsekwencje swoich działań. Popełnił on szereg wykroczeń, a dodatkowo i przestępstwo – niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za swoje czyny odpowie przed sądem dla nieletnich.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments