Bydgoszcz
22C
Słonecznie
43% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 23 • L 21
12C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
14C
Czw
15C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci z Gdańska weszli na teren tartaku przy Ujejskiego. Prokuratura potwierdza czynności
tartak Bydgoszcz
25.05.2018 | 10:19

Policjanci z Gdańska weszli na teren tartaku przy Ujejskiego. Prokuratura potwierdza czynności

Funkcjonariusze pracują na Wzgórzu Wolności od piątku rano.

Na zdjęciu: Egzekucja tartaku zaplanowana na 28 maja nie odbędzie się - poinformował urząd wojewódzki.

Fot. Stanisław Gazda

Funkcjonariusze pomorskiej policji pojawili się w piątek nad ranem na terenie tartaku na Wzgórzu Wolności – ustaliła MetropoliaBydgoska.PL.

Jak wynika z naszych informacji, policjanci podjechali pod teren przy ulicy Ujejskiego około godziny 6:30. Nieoficjalnie wiadomo, że ich działania mają związek ze śledztwem w sprawie pożaru na terenu firmy Kraz Transport Wykopy w Gdyni, która miała w najbliższy poniedziałek przeprowadzić egzekucję tartaku. Z uwagi na zdarzenia z minionego weekendu na terenie Trójmiasta została ona jednak odwołana, o czym w piątek oficjalnie poinformował rzecznik wojewody Adrian Mól [CZYTAJ WIĘCEJ].

Jak ustaliliśmy, działania funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbywają się na zlecenie trójmiejskiej Prokuratury Okręgowej. – Potwierdzam, że takie czynności na terenie Bydgoszczy trwają – mówi w rozmowie z nami rzecznik prokuratury Grażyna Wawryniuk. – Czy w związku z nimi ktokolwiek został zatrzymany? – pytamy. – Nie mogę na ten moment udzielić więcej informacji – usłyszeliśmy.

Krzysztof Pietrzak bezpośrednio po zdarzeniu i publikacjach prasowych stanowczo zaprzeczał, że ma z zajściem z Trójmiasta cokolwiek wspólnego. Postępowanie prowadzone przez bydgoskich policjantów nazywał natomiast próbą powiązania go z pożarem. Przypomnijmy, że gdańscy prokuratorzy podejrzewają, że w firmie Kraz Transport Wykopy doszło do celowego zaprószenia ognia.

Z Krzysztofem Pietrzakiem nie udało nam się skontaktować. Ma obecnie wyłączony telefon.

Do tematu wrócimy.


Powiązane treści