Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNE
H 5 • L 3
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleNieprzytomna nastolatka odnaleziona w lesie. Pracowała w ośrodku wypoczynkowym
policja Bydgoszcz
25.07.2018 | 10:15

Nieprzytomna nastolatka odnaleziona w lesie. Pracowała w ośrodku wypoczynkowym

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci.

Na zdjęciu: Sprawę prowadzą funkcjonariusze z policji w Koronowie.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Po blisko dwóch dobach hospitalizacji, ze szpitala została wypisana 16-letnia dziewczyna, którą nieprzytomną znalazł jeden z przechodniów w lesie niedaleko Koronowa.

Dziewczyna odbywała praktyki na terenie harcerskiego ośrodka wypoczynkowego w Krówce Leśnej k. Koronowa. Jednak w ich trakcie miała spożywać alkohol. I to w znacznych ilościach. – Chwaliła się, że piła alkohol z obsługą ośrodka harcerskiego na jego terenie – przekazała nam jedna z osób, która zna tę sprawę.

16-latka w niedzielę trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Brudzińskiego w Bydgoszczy. – Była nieprzytomna, zostały jej podane niezbędne leki oraz kroplówka – mówi dr Danuta Kurylak, dyrektor do spraw lecznictwa w placówce. I dodaje, że we krwi 16-latki było blisko 1,9 promila alkoholu. – Wykonaliśmy niezbędne testy na obecność innych substancji psychotropowych w jej organizmie i dały one wynik ujemny – podkreśla. Jak się dowiedzieliśmy, 16-latka została wczoraj wypisana z placówki i trafiła do domu dziecka.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą również policjanci. – Dochodzenie jest prowadzone przez policjantów z Koronowa – informuje podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy. Zaznacza, że funkcjonariusze o całym zdarzeniu dowiedzieli się od lekarzy, którzy ich zawiadomili. – Ustalamy, skąd alkohol pojawił się na terenie tego ośrodka – mówi i dodaje, że sprawa może niebawem trafić na wokandę Sądu Rodzinnego.


Powiązane treści