Nieudana sobota bydgoskich IV-ligowców. Polonia i BKS traciły bramki w końcówkach.

Dodano: 04.05.2019 | 15:44

Na zdjęciu: Piłkarze Polonii Bydgoszcz i Chełminianki Chełmno toczą bój o utrzymanie w IV lidze.

Nie była to udana sobota dla bydgoskich IV-ligowców. Polonia w końcówce meczu z Cuiavią Inowrocław straciła zwycięstwo, zaś BKS został wypunktowany przez Legię Chełmża.

Polonia dobrze rozpoczęła mecz. W 20. minucie Łukasz Nowak podał do Wiktora Dąbka i bydgoszczanie wyszli na prowadzenie. Przewaga utrzymywała się przez godzinę gry. W 80. minucie inowrocławianie wyrównali po strzale Mikołaja Ruty. Remis utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Chcieliśmy wygrać to spotkanie, bo wiadomo, jaka jest nasza sytuacja w tabeli. Cuiavia to trudny przeciwnik, ale byliśmy w komfortowej sytuacji, mieliśmy okazje do podwyższenia prowadzenia i szkoda, że ich nie wykorzystaliśmy. Nie ma co ukrywać, że rywale też stwarzali sytuacje i wykorzystali nasz błąd w ustawieniu. Trzeba się cieszyć z tego punktu, bo on też coś nam daje – ocenił po meczu trener Polonii Przemysław Talarek.

W innym meczu, który szczególnie interesował polonistów, Chełminianka Chełmno wygrała u siebie z Kujawiakiem Kowal 4:2. Dzięki temu drużyna z miasta zakochanych ma 30 punktów i czternaste miejsce w tabeli, które na pewno da utrzymanie. Polonia z 29 oczkami jest piętnasta (jeśli z III ligi spadnie Chemik, to ta lokata nie da utrzymania), a Kujawiak – szesnasty z 28 punktami.

Punktów z Chełmży nie przywiezie Budowlany KS. Podopieczni Zbigniewa Sieradzkiego przegrali 0:3 z Legią. Wynik nie do końca oddaje przebieg spotkania. Bydgoszczanie zwłaszcza w I połowie mieli kilka dobrych sytuacji. Gospodarze wszystkie bramki zdobyli w ostatnim kwadransie.

Za tydzień BKS podejmie Chełminiankę (niedziela, 12:00), a Polonia pojedzie do Janikowa (sobota, 17:00)