[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Remont z niewybuchem. Pocisk z II wojny światowej ujawniono podczas prac budowlanych

Dodano: 14.05.2022 | 08:20

Na zdjęciu: Niewybuch ujawniono podczas prac budowlanych.

Fot. KPP Mogilno

Pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej ujawniono podczas prac budowlanych w Strzelnie. – Został on zabrany przez saperów na poligon i zneutralizowany – mówią funkcjonariusze.

Na niewybuch natrafiono w środowe (11 maja) przedpołudnie, podczas prac związanych z przebudową skrzyżowania ul. Kolejowej i Raj w Strzelnie. – O niebezpiecznej pozostałości z czasów drugiej wojny światowej poinformowali pracownicy wykonujący prace budowlane – mówi st. asp. Tomasz Bartecki z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdzili, że ujawniony niewybuch to pocisk artyleryjski typu B kalibru 76 mm. Mundurowi zabezpieczyli znalezisko, a następnie na miejsce przyjechali saperzy z Inowrocławia, którzy zdetonowali pocisk na poligonie.

Funkcjonariusze kolejny raz przypominają o ostrożność, gdy odnajdziemy tego typu przedmiot. – Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno dotykać, ani przenosić, czy rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Wówczas policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Jeśli jest to możliwe, do czasu przyjazdu policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci – mówią policjanci.

Remont z niewybuchem. Pocisk z II wojny światowej ujawniono podczas prac budowlanych
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments