Bydgoszcz
-1C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -1 • L -2
-0C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
5C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNiezwykła historia słynnego malarza. Twój Vincent już w kinie Helios
IP_Helios_Vincent główne
06.10.2017 | 21:40

Niezwykła historia słynnego malarza. Twój Vincent już w kinie Helios

Na zdjęciu: Vincent Van Gogh jest bohaterem najnowszego filmu w kinie Helios.

Fot. mat. prasowe

Widzów na całym świecie zachwyca wyjątkowy film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci, zrealizowany jako pełnometrażowa animacja malarska. Kino Helios  zaprasza na premierowe seanse filmu „Twój Vincent” od  6 października.

Pełna tajemnic biografia  Vincenta van Gogha jest opowiedziana poprzez jego poruszające malarstwo. W filmieIP_Helios_Vincent „grają” aż 94 obrazy w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 zostało częściowo lub znacząco przekształconych. Przed kręceniem zdjęć i podczas nich, projektanci efektów malarskich spędzili rok nad opracowywaniem dzieł van Gogha i przekształcaniem ich na język filmu.

„Twój Vincent” został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy doskonale odtworzyli wszystkie postaci. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata.

Van Gogh bywa określany jako męczennik, lubieżny satyr, szaleniec, geniusz lub próżniak. Wokół żadnego chyba innego artysty nie narosło więcej mitów i legend. Jego prawdziwa natura wyłania się z licznych listów, różnie interpretowanych wraz z upływającym czasem.

Malarz wydawał się mieć tego świadomość, bo w jednym z ostatnich listów napisał: „Możemy się wypowiadać tylko przez nasze obrazy”. Twórcy filmu „Twój Vincent” pozwolili sztuce opowiedzieć prawdziwą historię Vincenta van Gogha. Ogólnopolska sieć kin Helios zaprasza swoich Widzów na premierowe seanse od 6 października.


Powiązane treści