Bydgoszcz
2C
Mżawka
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 3 • L 1
4C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaPolitykaNIK kontroluje Urząd Gminy w Białych Błotach. Chodzi o ujęcia wody
BIAŁE BŁOTA_Urząd Gminy1_SG (6)
08.11.2018 | 10:37

NIK kontroluje Urząd Gminy w Białych Błotach. Chodzi o ujęcia wody

Informacja o kontroli pojawiła się w środę wieczorem na jednej z lokalnych grup na portalu społecznościowym.

Na zdjęciu: W Urzędzie Gminy w Białych Błotach trwa kontrola.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Kontrolerzy bydgoskiej delegatury Najwyższej Izby Kontroli rozpoczęli kontrolę dokumentów w Urzędzie Gminy Białe Błota – dowiedział się nasz portal.

Informacja o takowej kontroli pojawiła się wczoraj wieczorem na fanpage Białe Błota info na Facebooku. Udało nam się potwierdzić te doniesienia w bydgoskiej delegaturze Najwyższej Izby Kontroli.

– Taką kontrolę rozpoczęliśmy w miniony poniedziałek. To są standardowe działania – potwierdza zastępca dyrektora NIK w Bydgoszczy Oliwia Barr. Jak precyzuje, wstępnie działania kontrolerów mają potrwać do końca tego roku, ale mogą one się przedłużyć, jeśli w toku prowadzonych czynności pojawią się nowe dokumenty, które będą wymagały dodatkowej weryfikacji.

Z informacji uzyskanych w bydgoskiej delegaturze NIK wynika, że tematem kontroli objęte są działania związane z ochroną ujęć wody na terenie gminy Białe Błota. – Kontrola związana jest z działaniami od 1 stycznia 2008 roku do chwili obecnej – informuje wicedyrektor Barr. Kontrolerzy badają wszystkie dokumenty związane z tym przedsięwzięciem.

Kiedy można spodziewać się rezultatów tej kontroli? – Wstępnie, wyniki i ustalenia pokontrolne mogą ukazać się w pierwszym kwartale przyszłego roku – mówi wicedyrektor NIK Bydgoszcz. Oliwia Barr zastrzega jednak, że włodarze gminy mogą po badaniach złożyć zastrzeżenia do prowadzonej kontroli. Wtedy takie dokumenty są wysyłane do centrali NIK w Warszawie i cała procedura może się przedłużyć.

Do tematu będziemy wracać.


Powiązane treści