Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNitro-Chem będzie mocniej wspierał bydgoski sport. Podpisano umowy z klubami i zawodnikami
Andrzej Łysakowski, Łukasz Schreiber, Grzegorz Zengota
24.03.2021 | 22:21

Nitro-Chem będzie mocniej wspierał bydgoski sport. Podpisano umowy z klubami i zawodnikami

Na zdjęciu: Firma Nitro-Chem będzie w sezonie 2021 sponsorem m.in. żużlowca Abramczyk Polonii Bydgoszcz Grzegorza Zengoty.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoski Nitro-Chem od wielu lat wspiera sport w mieście. Dzisiaj (24 marca), podczas konferencji prasowej w siedzibie klubu podpisano nowe umowy.

Na mocy umów, jakie podpisano w środę, bydgoska firma będzie sponsorem dwóch drużyn: występującej w Energa Basket Lidze Kobiet drużyny KS Basket 25 Bydgoszcz oraz zespołu Lotto Superligi Tenisa Stołowego – Lotto Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz. Nitro-Chem również został patronem mistrzostw Polski w szachach, które w dniach 28 kwietnia – 8 maja odbędą się w Bydgoszczy, a także sponsorem kapitana żużlowców Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Grzegorza Zengoty.

– Jako Zakłady Chemiczne Nitro-Chem uczestniczymy w sponsorowaniu różnych drużyn sportowych w Bydgoszczy od wielu lat. W zasadzie traktujemy to jako misję – mówił prezes zakładów chemicznych Andrzej Łysakowski. Przypomniał, że w trudnym czasie pandemii, wiele sportów nie może się w pełni rozwijać.

Umowy w imieniu klubów podpisali – odpowiednio: prezes Gwiazdy Bydgoszcz Robert Sikorski i KS Basket 25 Bydgoszcz Robert Smalcerz. Żużlowiec Abramczyk Polonii Bydgoszcz Grzegorz Zengota przekazał, że umowa z bydgoską firmą obowiązywać będzie w nadchodzącym sezonie. Ma nadzieję, że w przyszłości Nitro-Chem może stać się jego jednym ze sponsorów strategicznych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści