Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 4 • L 3
8C
Sob
9C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNitro-Chem podsumowuje rok. W 2020 planuje zagraniczną ekspansję
NITROCHEM BYDGOSZCZ
19.12.2019 | 12:47

Nitro-Chem podsumowuje rok. W 2020 planuje zagraniczną ekspansję

Na zdjęciu: Pociski MK82, produkowane przez Nitro-Chem są wykorzystywane przez niemal wszystkie wojska państw należących do Sojuszu Północnoatlantyckiego

Fot. mat. prasowe

Nowe produkty, sukcesy eksportowe i badawcze – rok 2019 zapisze się w historii Nitro-Chemu jako ważny i przełomowy dla rozwoju firmy. W 2020 roku firma planuje wejście na kolejne rynki.

Jak podkreśla przedsiębiorstwo, w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy umocniło się ono na pozycji lidera polskiej zbrojeniówki w zakresie eksportu. – W 2019 roku strona amerykańska potwierdziła dalszą współpracę i zamówienie w kolejnych latach. Ważnym wydarzeniem dla rozwoju Nitro-Chemu było uruchomienie w mijającym roku linii produkcyjnej pocisków MK 82 stosowanych przez myśliwce F16. Do polskiej armii trafiło już 200 tego typu bomb na potrzeby uzbrojenia „Jastrzębi” – podkreśla spółka. Warto dodać, że pociski MK 82 wykorzystywane są przez niemal wszystkie wojska państw należących do Sojuszu Północnoatlantyckiego, stąd też Nitro-Chem liczy na możliwość ich eksportu na rynki zagraniczne.

Sukces przyniosły także prace badawcze nad pierwszym polskim małowrażliwym materiałem K-43. Pocisk wypełniony środkiem minimalizującym skutecznie ryzyko niezamierzonej detonacji, otrzymał we wrześniu 2019 roku branżową nagrodę „DEFENDER.”

Nitrochem podkreśla, że mijający rok był rekordowy pod względem wydatków na modernizację przedsiębiorstwa. Remonty i rozbudowa kosztowały ponad 30 mln złotych. Powstały m.in. dodatkowe stacje węglowe, które eliminują substancje organiczne ze ścieków produkcyjnych przekazywanych do oczyszczania.

Rok 2019 stanowił ważny impuls w rozwoju firmy. Nie zwalniamy tempa. Planujemy kolejne projekty modernizacyjne i badawcze. Chcemy zadebiutować także na nowych rynkach – mówi Krzysztof Kozłowski, prezes zarządu Nitro-Chemu.

W 2020 roku spółka planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Jej produkty mają pojawić się m.in. w RPA, Tajwanie czy Arabii Saudyjskiej, ponadto w planach jest też zwiększenie dostaw amunicji dla polskiej armii, w tym pocisków do samobieżnego działa polowego RAK.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści