Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nitro-Chem z nowym prezesem i umową z Amerykanami

Dodano: 08.11.2023 | 11:34

Na zdjęciu: Nitro-Chem podpisał umowę z amerykańską firmą Paramount Enterprises International.

Fot. mat. prasowe

Nitro-Chem podpisał umowę z amerykańską firmą Paramount Enterprises International na dostawy trotylu. Podczas wydarzenia bydgoską spółkę reprezentował jej nowy prezes.

Dominik Sawicki został wybrany nowym prezesem Nitro-Chemu w październiku. 39-latek pracował wcześniej w Izbie Celnej w Warszawie, Polskiej Grupie Zbrojeniowej, firmie Cenzin oraz Polskim Holdingu Obronnym (dawniej Bumar), gdzie od marca 2020 był dyrektorem zarządzającym.

Jak wyjaśnia Nitro-Chem, Sawicki to „ekspert z wieloletnim doświadczeniem operacyjnym w budowaniu wartości spółek z sektora obrony i bezpieczeństwa”. Dotychczas pełniący obowiązki prezesa Rafał Mendlik pozostał w zarządzie.

Nowy prezes podpisał już dokumenty dotyczące zamówienia trotylu dla Stanów Zjednoczonych. Zamówienie będzie realizowane w ramach amerykańskich rządowych programów uzbrojenia na 2025 roku. Umowy podpisano w związku z planowanym zwiększeniem produkcji amunicji artyleryjskiej kal. 155mm.

– Nitro-Chem S.A. jest kluczowym partnerem PEI, a co za tym idzie również i rządu USA jeśli chodzi o zapewnienie najwyższej jakości trotylu przeznaczonego do realizacji amerykańskich rządowych programów uzbrojenia. Przez wiele lat polski trotyl był jedynym certyfikowanym materiałem wybuchowym używanym w programach Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Wojsk Lądowych oraz Jednostek Sił Specjalnych Stanów Zjednoczonych – mówił John Coney, dyrektor generalny firmy Paramount Enterprises International Inc.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Eds
Eds
6 miesięcy temu

Ile będzie prezesem? Rok? A później co? ODPRAWA!