Bydgoszcz
18C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 18 • L 17
20C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleNocny pożar na promenadzie w Pieczyskach! Doszczętnie spłonęła smażalnia ryb [ZDJĘCIA, WIDEO]
13.08.2021 | 08:42

Nocny pożar na promenadzie w Pieczyskach! Doszczętnie spłonęła smażalnia ryb [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na zdjęciu: W piątek nad ranem przy ulicy Warszawskich w Pieczyskach nadal trwała akcja dogaszania pożaru smażalni ryb.

Fot. OSP KSRG Mąkowarsko

W nocy z czwartku na piątek strażacy z Bydgoszczy, Koronowa i okolic zostali zaalarmowani o pożarze smażalni ryb przy ulicy Warszawskich w Pieczyskach. Obiekt doszczętnie spłonął. Nikt na szczęście nie odniósł obrażeń.

Do dyżurnego bydgoskich strażaków alarm o ogniu przy promenadzie w Pieczyskach, gdzie mieści się kilka punktów gastronomicznych, dotarł tuż przed godziną czwartą nad ranem. – Po dojeździe na miejsce pożar był już rozwinięty – mówi w rozmowie z nami dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy. Płonął drewniany budynek smażalni ryb o powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych.

Akcja gaśnicza była niebezpieczna, bowiem w budynku znajdowało się pięć butli gazowych. Dwie z nich rozszczelniły się i wybuchły. Dodatkowo, ogień zagrażał też sąsiednim zabudowaniom (to także punkty gastronomiczne). – Konieczne było więc ich bronienie. Ogień ostatecznie nie przeniósł się na inne zabudowania – precyzuje dyżurny bydgoskiej straży pożarnej.

Jak ustaliliśmy, w momencie pojawienia się ognia w budynku znajdowali się ludzie. Osoby przebywające na terenie smażalni zdołały jednak opuścić to miejsce jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. – Nie zostały ranne i nie wymagały pomocy medycznej – słyszymy od bydgoskich strażaków.

W piątek po godzinie ósmej nadal trwały działania na miejscu pożaru. Budynek, który doszczętnie spłonął, trzeba było rozbierać, a jego elementy – dogaszać.

Na miejscu pożaru pracowało sześć zastępów strażaków z Bydgoszczy (JRG nr 3), Koronowa, Mąkowarska, Gościeradza i Wierzchucina Królewskiego. Działania prowadzi również policja, która będzie badać przyczyny pojawienia się ognia. Jak wynika z informacji przekazanych przez OSP KSRG Mąkowarsko, do Pieczysk przyjechało także pogotowie energetyczne.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu

Czy to „polskie Mexico”?

Powiązane treści