Bydgoszcz
-2C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSE
H -2 • L -3
-2C
Czw
3C
Pt
5C
Sob
8C
Nd
5C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNordic Haven doceniony w ogólnopolskim plebiscycie architektonicznym
nordic haven BB
02.01.2019 | 18:51

Nordic Haven doceniony w ogólnopolskim plebiscycie architektonicznym

Na zdjęciu: Nordic Haven ma 55 metrów wysokości. Zlokalizowany jest blisko Brdy, w pobliżu mostów Marszałka Focha.

Fot. BB

Budynek Nordic Haven został doceniony przez znawców architektury w ogólnopolskim plebiscycie „Miss Polski”.

Plebiscyt „Miss Polski” co roku odbywa się na forum architektoniczno-urbanistycznym Skyscrapercity.com. Jego użytkownicy wybierają najlepsze realizacje architektoniczne z ostatnich miesięcy. Zgłoszenia do plebiscytu wysyłają sami użytkownicy. Pierwsza edycja „Miss Polski” odbyła się w 2005 roku. W 2014 roku pierwsze miejsce zajął budynek Przystani Bydgoszcz przy ulicy Mennica, a w ubiegłorocznej edycji szóste miejsce zajął węzeł transportowy w Solcu Kujawskim.

Do tegorocznego konkursu zgłoszono 25 obiektów. Użytkownicy oceniali je w dziesięciostopniowej skali. Pierwsze miejsce w 14. edycji Miss zajął budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 we Wrocławiu (średnia ocen: 9.17), drugie miejsce zajął gmach Sądu Okręgowego w Siedlcach (9,12), natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się budynek Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego (8,94).

W Miss Polski nie zabrakło też bydgoskiego akcentu. 12. pozycję w plebiscycie – ze średnią ocen 8.14 – zajął budynek Nordic Haven. 55-metrowy budynek o 16 kondygnacjach został oddany do użytku w 2017 roku. zlokalizowany jest w sercu miasta, tuż przy Brdzie przy ulicy Artura Grottgera 4. Budynek został zaprojektowany przez pracownie Nizio Design International, a jego wykonawcą była spółka IDS-BUD. Charakterystyczne cechy apartamentowca to kaskadowo-tarasowa forma oraz wyraźny podział na część biurowo-usługową i mieszkalną.


Powiązane treści