Noteć z Pucharem Prezydenta Inowrocławia. W finale pokonała Astorię

Dodano: 12.09.2016 | 10:26

Turniej rozegrano w weekend.

Na zdjęciu: Mikołaj Grod w poprzednim sezonie reprezentował barwy Astorii. Teraz jest kluczowym zawodnikiem Noteci.

W miniony weekend koszykarze z województwa kujawsko-pomorskiego rywalizowali w Turnieju o Puchar Prezydenta Inowrocławia. Najlepsza okazała się Noteć Inowrocław, która w finale pokonała Astorię Bydgoszcz.

W sobotę podopieczni koszykarze Noteci pokonali Domino 81:65, a podopieczni Konrada Kaźmierczyka uporali się  AZS UMK Toruń 90:64. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Filip Czyżnielewski, autor 19 punktów.

Finał, w którym zmierzyli się dwaj I-ligowcy miał wyrównany przebieg. Lepiej zaczęła Astoria, która prowadziła 18:14, ale potem do głosu doszli miejscowi. Ostatecznie Noteć wygrała 79:75, a najwięcej punktów w spotkaniu zdobył Mikołaj Grod, który latem przeszedł z Asty do Inowrocławia. Trzecie miejsce w turnieju, po zwycięstwie z Dominem Inowrocław 72:59, zajęli torunianie, a MVP turnieju został Kamil Maciejewski.

W środę bydgoszczanie zagrają na wyjeździe ze Spójnią Stargard, a w piątek podejmą II-ligowe MKK Gniezno. Noteć w sobotę zmierzy się z Biofarmem Basket Poznań.