Bydgoszcz
6C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 6 • L 6
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNowa Castorama w Bydgoszczy coraz bliżej. Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę
Castorama, Głogów - wikipedia
31.10.2018 | 12:35

Nowa Castorama w Bydgoszczy coraz bliżej. Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę

Na zdjęciu: Markety Castoramy funkcjonują w ponad 50 miastach w Polsce.

Fot. Kubis

Coraz bliżej rozpoczęcia budowy drugiego marketu Castoramy w Bydgoszczy. Inwestor, który przygotował już teren do pracy, uzyskał właśnie pozwolenie na budowę.

Do 2009 roku na tym terenie funkcjonowała zajezdnia autobusowa. Już w 2013 roku została złożona dokumentacja projektowa dla budowy nowego marketu, ale przez długi czas w tej sprawie niewiele się działo. W czerwcu informowaliśmy, że rozpoczęły się prace na liczącym 300 metrów odcinku ul. Szajnochy, która została poszerzona do trzech pasów ruchu, a na środkowym wydzielono lewoskręty. Przy okazji wymieniono też konstrukcję jezdni, przebudowano chodniki, oświetlenie i odwodnienie.

Organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Szajnochy i Fordońskiej nie uległa zmianie. Z ul. Szajnochy także po uruchomieniu sklepu będzie można skręcić nadal wyłącznie w kierunku centrum. Dodatkowo na teren nowego marketu będzie można skręcić również bezpośrednio z ul. Fordońskiej (przed stacją paliw). Skrzyżowanie ul. Fordońskiej z ul. Kazimierza Wielkiego będzie rozbudowywane wraz z budową nowych mostów (tramwajowego i drogowego) łączących Fordońską z Toruńską.

25 października inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Teren jest już ogrodzony i przygotowany do inwestycji. Prace mają ruszyć wiosną. Sklep będzie usytuowany w północnej części działki i zajmie powierzchnię około 13700 metrów kwadratowych, czyli zdecydowanie więcej niż zapowiadano kilka lat temu (wtedy mówiono o 8 tys. mkw). Parkingi będą zlokalizowane natomiast w części południowej, bliżej ul. Fordońskiej. Łącznie zaprojektowano 659 miejsc, a także dodatkowe stanowiska dla rowerzystów.

Pierwszy w Bydgoszczy market Castoramy mieści się przy ul. Szubińskiej. Powstał już w 2001 roku. Niedaleko terenu przeznaczonego na nową placówkę działa inny sklep z branży budowlanej – Obi.


Powiązane treści