Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa dyrektor Przedszkola Wróżka w Białych Błotach wybrana

Dodano: 01.07.2022 | 18:15

Na zdjęciu: W Przedszkolu Wróżka wybrano nową dyrektor.

Fot. archiwum

Konkurs na stanowisko dyrektora Przedszkola Wróżka został rozstrzygnięty. W piątek Urząd Gminy Białe Błota poinformował o wyborze nowej dyrektor.

Komisja konkursowa wybrała – spośród czterech kandydatur – Irenę Serlikowską na stanowisko Dyrektora Gminnego Przedszkola Wróżka. Przypomnijmy, że o placówce pisaliśmy, w kwietniu, gdy pojawiły się oskarżenia o znęcanie się nad dziećmi przez jedną z opiekunek.

Dotychczasowa dyrektor Krystyna Nowak-Grobelska zdaniem rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola nie dopełniła wówczas obowiązków i nie poinformowała ich we właściwy sposób o sytuacji w przedszkolu. W czasie obrad Komisji Skarg, Wniosków i Petycji pojawiły się także oskarżenia o mobbing przedstawione przez byłą pracownicę przedszkola.

Kontrola kuratorium oświaty nie wykazała nieprawidłowości w działaniach dyrektorki. Sprawa znęcania się nad dziećmi przez jedną z nauczycielek jest przedmiotem postępowania.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
1 rok temu

Kontrola z kuratorium po przybyciu na miejsce stwierdziła ze nie ma żadnych bitych i zamkniętych dzieci w ubikacji przez co nieprawidłowości nie stwierdziła.

E.P.
E.P.
1 rok temu

Dokładnie! Ręka rękę myje. Dwoje moich dzieci uczęszcza do tego przedszkola, i proszę mi wierzyć, takiego nieładu i bałaganu, w tym braku pracowników, jeszcze nie widziałam. Jedna z grup, po odejściu Pani (z wiadomych względów – mobbing), została pozbawiona drugiej z Pań, która musiała dwoić się i troić, bo opiekowała się kilkoma grupami dziennie. CHORE!!! Gdybym miała kolejne dziecko, w życiu nie posłałabym go już do tego przedszkola. BYŁA „dyrektor”, na szczęście była, pozostała bezkarna i to jest sprawa, która mnie jako rodzica denerwuje najbardziej. Zostały skrzywdzone dzieci, maluszki, dyrektor o tym doskonale wiedziała i w nagrodę jędza ta nie… Czytaj więcej »