Nowa fabryka pod Szubinem. Powstanie w pobliżu trasy S5
Dodano: 05.05.2021 | 12:56Na zdjęciu: W ubiegłym tygodniu przekazano decyzję o wsparciu inwestycji.
Fot. UM Szubin
Firma Dudek Paragliders wybuduje nową fabrykę. Producent między innymi paralotni i spadochronów wybuduje obiekt w Parku Przemysłowym Szubin.
Firma Dudek Paragliders obecnie funkcjonuje w Kowalewie. W minionym tygodniu, w siedzibie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gdańsku, wspólnik zarządzający i współzałożyciel firm Wojciech Domański odebrał z rąk prezesa Macieja Kazienki decyzję o wsparciu nowej inwestycji.
Obiekt ma powstać w Parku Przemysłowym Szubin. Jest to teren inwestycyjny przy węźle Pałuki w Kowalewie, niedaleko budowanej drogi ekspresowej S5. Dudek Paragliders zajmie działkę inwestycyjną o powierzchni 1 hektara, zlokalizowaną zaledwie 2,5 kilometra od obecnej lokalizacji. Nowa fabryka będzie liczyć 2,5 tys. mkw powierzchni produkcyjnej z możliwością rozbudowy do 5 tys. mkw. Na realizację inwestycji firma ma czas do 31 grudnia 2023 roku.
Dudek Paragliders działa na rynku od 1995 roku. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji paralotni, spadochronów ratowniczych oraz uprzęży paralotniowych.
- Wyjątkowe widowiska w kinie. Pierwsze już w czwartek! - 15 kwietnia 2026
- Konkurs! Wygraj wejściówki na mecz Abramczyk Polonii Bydgoszcz! - 15 kwietnia 2026
- Wypadek z udziałem karetki w Bydgoszczy! Trwa akcja służb ratunkowych - 14 kwietnia 2026







