Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa fabryka pod Szubinem. Powstanie w pobliżu trasy S5

Dodano: 05.05.2021 | 12:56

Na zdjęciu: W ubiegłym tygodniu przekazano decyzję o wsparciu inwestycji.

Fot. UM Szubin

Firma Dudek Paragliders wybuduje nową fabrykę. Producent między innymi paralotni i spadochronów wybuduje obiekt w Parku Przemysłowym Szubin.

Firma Dudek Paragliders obecnie funkcjonuje w Kowalewie. W minionym tygodniu, w siedzibie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gdańsku, wspólnik zarządzający i współzałożyciel firm Wojciech Domański odebrał z rąk prezesa Macieja Kazienki decyzję o wsparciu nowej inwestycji.

Obiekt ma powstać w Parku Przemysłowym Szubin. Jest to teren inwestycyjny przy węźle Pałuki w Kowalewie, niedaleko budowanej drogi ekspresowej S5. Dudek Paragliders zajmie działkę inwestycyjną o powierzchni 1 hektara, zlokalizowaną zaledwie 2,5 kilometra od obecnej lokalizacji. Nowa fabryka będzie liczyć 2,5 tys. mkw powierzchni produkcyjnej z możliwością rozbudowy do 5 tys. mkw. Na realizację inwestycji firma ma czas do 31 grudnia 2023 roku.

Dudek Paragliders działa na rynku od 1995 roku. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji paralotni, spadochronów ratowniczych oraz uprzęży paralotniowych.

 

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments