[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa firma wkracza na bydgoski rynek IT. Otworzy biuro w Immobile K3

Dodano: 17.09.2018 | 10:27

Na zdjęciu: Bydgoskie biuro Sii będzie się mieścić w powstającym biurowcu przy placu Kościeleckich.

Fot. Grupa Kapitałowa Immobile

Sii wkracza na bydgoski rynek. Firma z branży informatycznej otworzy swoją siedzibę w powstającym budynku biurowym Immobile K3 przy placu Kościeleckich.

Sii to spółka pochodząca z Francji. Jej polski oddział został otwarty w styczniu 2006 roku w Warszawie. Od tego momentu firma uruchomiła dziewięć biur na terenie całego kraju, w których pracuje ponad 3600 inżynierów. Sii specjalizuje się w zakresie doradztwa, analiz i testów, rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą, integracji i utrzymania systemów oraz inżynierii przemysłowej. Firma realizuje projekty dla klientów z sektorów bankowości i finansów, ubezpieczeń, telekomunikacji, Hi-Tech, energetyki i przemysłu. Spółka powstała w styczniu 2006 r. w Warszawie. Po 12 latach działalności Sii posiada w Polsce 9 biur. Kolejne z nich powstaje w Bydgoszczy – będzie on zlokalizowany w nowym budynku Immobile K3.

Jak przekazują władze firmy, otwarcie bydgoskiego oddziału planowane jest na 1 października. Sii prowadzi już rekrutacje na stanowiska deweloperów Java, .NET i Embedded, a także poszukuje testerów. Na początku w Bydgoszczy ma pracować 40, a docelowo 100 specjalistów z dziedziny informatyki. W Bydgoszczy zostanie zbudowany również zespół back office. Sii rekrutuje również osoby na stanowiska specjalistów ds. rekrutacji, business developerów, pracowników administracji i office management.