Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa Generacja Młodych ma wspierać Platformę. Także w Bydgoszczy

Dodano: 17.04.2023 | 17:15

Na zdjęciu: W konferencji informującej o otwarciu Nowa Generacji Młodych uczestniczyli poseł Paweł Olszewski, przewodniczący bydgoskiej PO Michał Sztybel czy przewodniczący Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Nowa Generacja Młodych Dawid Kacprzyk.

Fot. BB

Stowarzyszenie Nowa Generacja Młodych otwiera swoje struktury w województwie kujawsko-pomorskim. Organizacja powiązana z Platformą Obywatelską ma ściśle współpracować z partią.

Nowa Generacja Młodych de facto zastępuje dotychczasową młodzieżówkę Platformy Obywatelskiej, czyli Młodych Demokratów. – Będziemy ściśle współpracować – zapowiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej poseł PO Paweł Olszewski. Wedle słów parlamentarzysty, organizacja ma zaangażować się w kampanię przed jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu. – To będą absolutnie przełomowe i najważniejsze wybory – stwierdził.

Nowa Generacja to ludzie, którzy chcą Polski rozwijającej się w Unii Europejskiej, a nie szukającej konfliktów w imię wewnętrznych sondaży i poparcia politycznego partii rządzącej – podkreślił zastępca prezydenta Bydgoszczy i przewodniczący bydgoskich struktur PO Michał Sztybel. Zaprosił też młodych ludzi do wzięcia udziału w zapowiadanej przez Platformę manifestacji w Warszawie, która odbędzie się 4 czerwca, w kolejną rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. – To protest przeciwko drożyźnie, niesprawiedliwości i wszystkiemu, co robi rząd PiS – dodał.

Deklaruję, że będziemy w pełni wspierać Platformę Obywatelską we wszystkich jej działaniach – podkreślił Dawid Kacprzyk, przewodniczący zarządu Nowej Generacji Młodych. Aleksander Ławniczak z kujawsko-pomorskich struktur Nowej Generacji przyznał, że w samej Bydgoszczy chęć działania w stowarzyszeniu wyraziło około 30 osób. W całej Polsce ma ono już teraz mieć około tysiąca członków.

CZYTAJ TAKŻE: Działacze Polska 2050 przedstawili w Bydgoszczy dekalog zmian dla przedsiębiorców

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andres
Andres
5 miesięcy temu

Widzę, że współczesna chirurgia działa cuda i przyszyto posłowi Olszewskiemu rękę, którą przecież dał sobie kiedyś uciąć.

Patryk
Patryk
5 miesięcy temu

Ciekawe, co to się podziało, że trzeba było wymienić młodzieżówkę.