Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa hala sportowa w bydgoskiej szkole. Trwają prace nad projektem

Dodano: 31.10.2017 | 09:57

W szkole przy ul. Kcyńskiej powstanie nowa hala.

Na zdjęciu: Szkoła przy ul. Kcyńskiej doczeka się nowej hali.

Fot. archiwum

Zbliża się budowa nowej hali sportowej z pomieszczeniami rehabilitacyjnymi w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Kcyńskiej. Dzięki inwestycji placówka integracyjna będzie miała nowe możliwości w kształceniu uczniów.

O postępy w przygotowaniach do inwestycji pytał podczas ostatniej sesji rady miasta wiceprzewodniczący Jan Szopiński. Obecnie trwają prace nad projektem budowlanym i wykonawczym. – Chcemy, by w oparciu o przygotowane opracowanie istniała też możliwość prowadzenia kompleksowych prac termomodernizacyjnych przy głównym budynku szkoły – mówi nam rzecznik prezydenta, Marta Stachowiak. Urząd ma dysponować gotowym projektem wraz z kosztorysem do końca roku. W pierwszej połowie następnego planowane jest ogłoszenie przetargu na prace budowlane, które zajmą około osiemnastu miesięcy.

Nowa hala sportowa będzie połączona z budynkiem szkoły łącznikiem, w którym umieszczone zostaną również pomieszczenia rehabilitacyjne. Będzie miała wymiary 19×36 metrów i powstanie w miejscu już istniejącej, która zostanie przeznaczona do rozbiórki.

– Modernizacja umożliwi nam zapewnienie optymalnych warunków nauki i spędzania czasu wolnego. Będziemy też mogli prowadzić wszelkiego rodzaju terapie dla uczniów niepełnosprawnych, m.in. w sali doświadczania świata – tłumaczy wicedyrektor szkoły Aleksandra Tarczyńska-Pajor. – Dziś mamy wspaniałych uczniów, doskonale przygotowaną kadrę, czekamy tylko na stworzenie profesjonalnych warunków – dodaje. W szkole uczy się obecnie niemal 600 uczniów.

Na realizację inwestycji miasto ma zabezpieczone 13,5 miliona złotych. Decyzja o budowie zapadła wiosną, gdy ratusz przedstawił pakiet inwestycji, które zostaną zrealizowane dzięki pozyskaniu dofinansowań unijnych na inne prace, m.in. na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej.

Nowa hala sportowa w bydgoskiej szkole. Trwają prace nad projektem