Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowa inwestycja na Czyżkówku. Będzie jak w Amsterdamie
20.10.2017 | 10:42

Nowa inwestycja na Czyżkówku. Będzie jak w Amsterdamie

Na zdjęciu: Na Czyżkówku powstanie Mały Amsterdam

Fot. mat. prasowe Folwark Deweloper

Wkrótce na bydgoskim Czyżkówku powstanie nowe osiedle. Mieszkańcy mają poczuć się jak w Amsterdamie.

Działkę u zbiegu ulic Siedleckiej i Karolewskiej zakupił Folwark Deweloper. Na osiedlu Mały Amsterdam powstanie około 100 nowych mieszkań, spośród których niektóre – przeznaczone np. dla większych rodzin – będą dwukondygnacyjne. Mieszkańcy będą mogli także korzystać z ogródków, garażu podziemnego i placu zabaw.

Jak na inwestycję z holenderskim akcentem w tytule przystało, w pobliżu znajdą się tulipany, a skojarzenia z obmywanymi przez wodę budynkami Amsterdamu mają przywoływać jeszcze staw i przepływająca nieopodal Brda. Za projekt budynku odpowiada pracownia Lines Architekci Bartosza Kamińskiego, która wcześniej przygotowywała m.in. Piano House. – Tym razem wyczarowała projekt obszernego domu wielorodzinnego, który swoją elewacją przypomina pierzeje słynnych kamieniczek nad amsterdamskimi kanałami – tłumaczy deweloper. Kolorystyka elewacji i pokryć dachowych ma być oszczędna, co tylko dopełni charakteru osiedla.

Na atrakcyjność lokalizacji może wpłynąć niedawny remont ul. Siedleckiej. Za ponad 4 miliony złotych fragment od Pileckiego do Karolewskiej zyskał twardą nawierzchnię. Powstał też stumetrowy odcinek Świekatowskiej od Nad Torem do Siedleckiej.

Rozpoczęcie budowy zaplanowano na wiosnę 2018 roku, a koniec – na III kwartał 2019. Folwark Deweloper realizuje obecnie także budynek wielorodzinny Melody przy ul. Chodkiewicza, w którym znajdzie się 78 mieszkań o powierzchni od 30 do 105 metrów kwadratowych.


Powiązane treści