Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa inwestycja przy znanej plaży w regionie. Jest dofinansowanie na realizację tej budowy

Dodano: 20.09.2018 | 12:14

Gmina Szubin otrzymała dofinansowanie na przeprowadzenie tej inwestycji.

Na zdjęciu: Od początku tego miesiąca trwają prace związane z rewitalizacją plaży w Wąsoszu.

Fot. Andrzej Schmidt

Trwają prace związane z rewitalizacją plaży w Wąsoszu. Już wiadomo, że powstanie tam nowy plac zabaw.

We wtorek w urzędzie marszałkowskim w Toruniu podpisano umowę na dofinansowanie tej inwestycji. Gmina Szubin otrzymała w związku z budową placu zabaw dotację celową w wysokości 10 tysięcy złotych, a inwestycja będzie współfinansowana w ramach programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej”.

– Na wsparcie – maksymalnie 50 procent wartości inwestycji, mogły liczyć zwłaszcza te jednostki, które do wniosku załączyły listę poparcia mieszkańców dla przedsięwzięcia – mówi rzecznik prasowa K-P UM Beata Krzemińska i dodaje, że urząd jako priorytetowe traktował inicjatywy, które dotyczyły tzw. terenów zdegradowanych. – Chodzi między innymi o siedliska popegeerowskie – dodaje Krzemińska. Przypomina też, że nabór wniosków do programu odbył się maju, a następnie zarząd województwa do dofinansowania wytypował w sumie 42 projekty inwestycyjne samorządów.

Otrzymane dofinansowanie (wynosiło ono od 4 do 40 tysięcy zł) ma pomóc między innymi w budowie boisk, siłowni zewnętrznych czy urządzeń do ćwiczeń street workout. Łączna wartość dofinansowania wyniosła 480 tys. zł. Jak udało nam się dowiedzieć, włodarze Szubina opracowują jeszcze dokładną dokumentację projektową dotyczącą szczegółów inwestycji, a montaż elementów zabawowych jest planowany do końca października.

Przypomnijmy, że z początkiem tego miesiąca rozpoczęły się prace związane z rewitalizacją plaży w Wąsoszu.

 

Szymon Fiałkowski