Bydgoszcz
17C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 18 • L 17
18C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
16C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNowa inwestycja w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Centrum technologiczne już funkcjonuje [ZDJĘCIA]
12.08.2020 | 18:05

Nowa inwestycja w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Centrum technologiczne już funkcjonuje [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Centrum Technologiczne oddano do użytku pod koniec kwietnia. Mieści się ono przy ul. Bydgoskich Przemysłowców 6A.

Fot. Szymon Fiałkowski

W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym podsumowano budowę centrum technologicznego. Podczas środowej konferencji prasowej zapowiedziana została również budowa nowej hali.

Centrum Technologiczne powstało przy ul. Bydgoskich Przemysłowców 6A. – Jest to hala o powierzchni – łącznie z biurami – około sześciu tysięcy metrów kwadratowych – mówi prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego Andrzej Półgrabski. Hala została oddana do użytku pod koniec kwietnia i już w niej funkcjonują pierwsze firmy. – Niewątpliwie, ta inwestycja bardzo cieszy, bowiem jest to innowacyjny projekt w skali województwa, który ma umożliwić małym i średnim firmom funkcjonowanie na rynku i prowadzić biznes w sposób elastyczny – dodaje.

Na tę inwestycję, park pozyskał dofinansowanie w wysokości niemal 6 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego. – Całość kosztowała 23 mln zł, budowa trwała ponad rok – wylicza Półgrabski. Prezes BPPT zapowiada, że obok centrum powstanie nowa hala i ona również będzie miała powierzchnię ok. 6 tys. metrów kwadratowych. – Otrzymaliśmy na nią dofinansowanie w kwocie blisko 19 mln zł – informuje Andrzej Półgrabski i precyzuje, że również ta hala będzie dedykowana dla małych i średnich firm. – Po to, by mieszkańcy i firmy z Bydgoszczy oraz województwa kujawsko-pomorskiego mogły się dynamicznie rozwijać, głównie nastawiamy się na pomoc dla małych i średnich firm, aby ten biznes w Bydgoszczy nabierał tutaj kształtu – podkreśla Andrzej Półgrabski. Prezes Parku Przemysłowego mówi, że jest już projekt na budowę nowego inkubatora. – Przystępujemy do projektów wykonawczych – to szczegółowe projekty techniczne – zaznacza. Prawdopodobnie jeszcze pod koniec tego roku rozpisany zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. – Liczymy, że na początku przyszłego roku wykonawca przystąpi do prac budowlanych, a prace mają potrwać ok. osiemnastu miesięcy – zapowiada Andrzej Półgrabski. W tej hali mają mieć swoje siedziby 22 firmy.

Przewodnicząca Komisji Przedsiębiorczości i Rozwoju Rady Miasta Joanna Czerska-Thomas podkreśla z kolei, że wie, iż bydgoszczanie są kreatywni i przedsiębiorczy. – Jako współorganizatorka spotkań dla przedsiębiorczych kobiet wiem, w jaki sposób bydgoszczanie podchodzą do swoich własnych pomysłów, swoich własnych firm. Niezmiennie cieszę się, że w Bydgoszczy powstają miejsca, które pomagają przedsiębiorcom – mówi radna. Przypomina, że Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny na początku swojej działalności nie miał łatwej drogi. – Wiem, że dzięki współpracy z urzędem miasta, dzięki temu, że przedsiębiorcy tak dobrze się tutaj czują, dzisiaj cały czas park się rozrasta – dodaje Czerska-Thomas i zaznacza, że na niej największe wrażenie zrobiło to, że ośmiokrotnie wzrosła w parku liczba pracowników w ciągu dziesięciu lat i to mimo autonomizacji.

W Centrum Technologicznym przy Bydgoskich Przemysłowców 6a, obecnie działa 15 firm z różnych branż: obróbki skrawaniem, konstrukcji stalowych, reklamowej, ogrodniczej czy meblarskiej, a dotychczas wynajęto powierzchnię 2 949 metrów kwadratowych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści