Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 4 • L 3
8C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNowa kolekcja gadżetów promujących miasto. Wkrótce trafią do sprzedaży
15.02.2019 | 12:02

Nowa kolekcja gadżetów promujących miasto. Wkrótce trafią do sprzedaży

Na zdjęciu: W kolejki znalazły się m.in. kubki i podkładki.

Fot. UMB

Już wkrótce będzie można kupić nowe gadżety promujące miasto – między innymi kubki, koszulki i torby bawełniane. Seria upominków związana jest z odkrytym przed rokiem skarbem.

Miasto we współpracy z Muzeum Okręgowym zleciło opracowanie grafiki promującej bydgoski skarb. Najlepszy projekt wybrano w konkursie przeprowadzonym przez Internet. Teraz wzór pojawi się na serii gadżetów promocyjnych – m.in. na koszulkach, kubkach ceramicznych, podkładkach korkowych i torbach bawełnianych. – Materiały posłużą do promowania tego wyjątkowego znaleziska jako atrakcji i jednego z symboli kojarzących się z miastem – informuje urząd miasta. Przedmioty będzie można nabyć już wkrótce w Bydgoskim Centrum Informacji.

Skarb został odkryty 2 stycznia ubiegłego roku pod posadzką prezbiterium Katedry Bydgoskiej. Archeolodzy znaleźli niemal 500 złotych monet i około 200 artefaktów z XVII wieku. Najstarsza moneta, pochodząca z 1570 roku, to złoty dukat Zygmunta Augusta. Wśród znalezisk były też dukaty bite w Gdańsku, Poznaniu, Toruniu, monety z Austrii i pojedyncza moneta turecka. Skarb skrywał także m. in. pierścienie, obrączki, wisiory, naszywki, w większości złote czy wysadzane kamieniami, paciorki i dewocjonalia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści