Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 12 • L 11
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
9C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNowa książka Krzysztofa Drozdowskiego. O stuleciu powrotu Bydgoszczy do Polski
okładka2-1
14.01.2020 | 10:49

Nowa książka Krzysztofa Drozdowskiego. O stuleciu powrotu Bydgoszczy do Polski

Na zdjęciu: Okładka nowej książki Krzysztofa Drozdowskiego

Fot. mat. prasowe

Z okazji stulecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy Krzysztof Drozdowski przygotował nową książkę. W „Zrzucić kajdany. Powrót Bydgoszczy do Macierzy w 1920 roku” opisał on wydarzenia, dzięki którym miasto ponownie znalazło się w granicach Polski.

Jak podkreśla Drozdowski, szczególna rocznica powrotu Bydgoszczy do Polski skłoniła go do napisania publikacji na temat wydarzeń, których kulminacja nastąpiła w styczniu w 1920 roku. W książce znajdziemy szczegółowy opis okoliczności odzyskania wolności, a także wiele zdjęć dotychczas skrzętnie pochowanych przed ludzkim wzrokiem. – Niektóre wnioski, które wysnułem mogą być dla Was dużym zaskoczeniem – informuje autor. Warto dodać, że książka kończy się ważnym przesłaniem: „Pamiętajmy o naszych bohaterach, bo nikt za nas pamiętać o nich nie będzie”.

Oficjalna premiera książki odbędzie się 21 stycznia o godzinie 18:00 w kinie Pomorzanin (Gdańska 12). Towarzyszyć jej będzie projekcja filmu „Bydgoskie drogi do niepodległości”. W trakcie spotkania przewidzianych jest wiele atrakcji, w tym konkursy z nagrodami.

Warto dodać, że w ostatnim czasie Drozdowski wydał też inne książki: „Pomorskie tajemnice III Rzeszy” i „Wojenne tajemnice Bydgoszczy”. MetropoliaBydgoska.PL jest patronem medialnym książki „Zrzucić kajdany. Powrót Bydgoszczy do Macierzy w 1920 roku”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści