Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 18 • L 15
17C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNowa książka Krzysztofa Drozdowskiego. O stuleciu powrotu Bydgoszczy do Polski
14.01.2020 | 10:49

Nowa książka Krzysztofa Drozdowskiego. O stuleciu powrotu Bydgoszczy do Polski

Na zdjęciu: Okładka nowej książki Krzysztofa Drozdowskiego

Fot. mat. prasowe

Z okazji stulecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy Krzysztof Drozdowski przygotował nową książkę. W „Zrzucić kajdany. Powrót Bydgoszczy do Macierzy w 1920 roku” opisał on wydarzenia, dzięki którym miasto ponownie znalazło się w granicach Polski.

Jak podkreśla Drozdowski, szczególna rocznica powrotu Bydgoszczy do Polski skłoniła go do napisania publikacji na temat wydarzeń, których kulminacja nastąpiła w styczniu w 1920 roku. W książce znajdziemy szczegółowy opis okoliczności odzyskania wolności, a także wiele zdjęć dotychczas skrzętnie pochowanych przed ludzkim wzrokiem. – Niektóre wnioski, które wysnułem mogą być dla Was dużym zaskoczeniem – informuje autor. Warto dodać, że książka kończy się ważnym przesłaniem: „Pamiętajmy o naszych bohaterach, bo nikt za nas pamiętać o nich nie będzie”.

Oficjalna premiera książki odbędzie się 21 stycznia o godzinie 18:00 w kinie Pomorzanin (Gdańska 12). Towarzyszyć jej będzie projekcja filmu „Bydgoskie drogi do niepodległości”. W trakcie spotkania przewidzianych jest wiele atrakcji, w tym konkursy z nagrodami.

Warto dodać, że w ostatnim czasie Drozdowski wydał też inne książki: „Pomorskie tajemnice III Rzeszy” i „Wojenne tajemnice Bydgoszczy”. MetropoliaBydgoska.PL jest patronem medialnym książki „Zrzucić kajdany. Powrót Bydgoszczy do Macierzy w 1920 roku”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments