[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa linia autobusowa stanie się faktem. Już za niespełna dwa tygodnie [MAPA]

Dodano: 22.05.2017 | 14:14
linia podmiejska 91 Bydgoszcz

Rozpoczęcie kursowania linii będzie możliwe dzięki porozumieniu Bydgoszczy oraz gminy Białe Błota.

Na zdjęciu: W związku z uruchomieniem nowej linii międzygminnej zmiany czekają linię nr 91.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

W czwartek, 1 czerwca na trasie między pętlą na osiedlu Błonie a Przyłękami zadebiutuje nowa linia międzygminna oznaczona numerem 96. Dzięki niej możliwość korzystania z komunikacji publicznej zyskają między innymi mieszkańcy Trzcińca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rozkład jazdy ZDMiKP na MetropoliaBydgoska.PL

Przypomnijmy, że o planach uruchomienia przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej nowej linii przy współpracy z gminą Białe Błota informowaliśmy jako pierwsi już w kwietniu. Czekała ona jednak na doprecyzowanie kwestii jej ostatecznego przebiegu uwzględniającego również lokalizacje wszystkich przystanków. Z tego względu nie wyjechała ona na trasę ani 1 maja, ani – jak przewidywali pierwotnie drogowcy – 1 kwietnia.

Obecnie wszystkie kwestie techniczne zostały już rozstrzygnięte i nic nie stoi na przeszkodzie, aby szósta linia międzygminna rozpoczęła swoją pracę. Będzie ona kursowała we wszystkie dni tygodnia – w dni powszednie realizowane będą cztery kursy, w dni wolne – o jeden mniej. Do dyspozycji mieszkańców podbydgoskich miejscowości będą dwa warianty trasy – pierwszy zakłada połączenie Błonia z Przyłękami przez Trzciniec, Ciele i Zielonkę, drugi obejmie jeszcze Kruszyn Krajeński. Nowa linia ma wzmocnić ofertę przewozową rejonu, który dotąd obejmowała swoim zasięgiem jedynie linia nr 91.

Ale również wspomnianą linię nr 91 czekają zmiany, choć kosmetyczne. W dni powszednie zaplanowano na niej bowiem jeden dodatkowy kurs – od początku przyszłego miesiąca będzie ich czternaście. Większość z nich będzie trasowana przez Kruszyn Krajeński, do którego już za niecałe dwa tygodnie będzie można dotrzeć – tyle że już w autobusach linii nr 96 – także w weekendy.

Linię nr 91 czekają również korekty rozkładu jazdy. Wszystko po to, aby odjazdy autobusów linii nr 91 oraz 96 się ze sobą nie pokrywały.

mapa_linia_96_ZDMiKP