Bydgoszcz
22C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 24 • L 21
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNowa nazwa drużyny bydgoskich siatkarzy. Skład na sezon także został skompletowany
Tadeusz Łabęcki, Wojciech Jurkiewicz
22.06.2021 | 14:21

Nowa nazwa drużyny bydgoskich siatkarzy. Skład na sezon także został skompletowany

Na zdjęciu: Umowę o przedłużeniu współpracy podpisali podczas konferencji prasowej w ratuszu prezesi: Bydgoskiej Fabryki Narzędzi Visła Tadeusz Łabęcki oraz siatkarskiej spółki Łuczniczka Bydgoszcz Wojciech Jurkiewicz.

Fot. Szymon Fiałkowski

Do nowego sezonu Tauron I Ligi, siatkarze bydgoskiego klubu przystąpią pod nową nazwą. Prawdopodobnie w najbliższych dniach poznamy cały skład zespołu, który – jak mówi prezes Wojciech Jurkiewicz – już został skompletowany.

Podczas wtorkowej (22 czerwca) konferencji prasowej, która odbyła się w ratuszu, prezes siatkarskiego klubu Wojciech Jurkiewicz oraz prezes Bydgoskiej Fabryki Narzędzi Visła Tadeusz Łabęcki podpisali nową umowę o współpracy. Jurkiewicz przypomniał, że proces odbudowy męskiej siatkówki w Bydgoszczy rozpoczął się dwa lata temu. – Tadeusz Łabęcki jako jeden z pierwszych zaufał nam i włączył się przy wsparciu grupy PROFIX w proces rozwoju siatkówki – przyznał prezes siatkarskiego klubu i podziękował sponsorowi tytularnemu za zaufanie.

W trakcie spotkania z mediami ogłoszono, że w nadchodzącym sezonie, zespół nazywać się będzie BKS Visła ProLine Bydgoszcz. Przypomnijmy, że współpraca między zarządzającą klubem spółką Łuczniczka Bydgoszcz a marką Profix trwa od dwóch sezonów. – Sponsor widzi potencjał, miasto oczywiście także. Im więcej takich firm, jak sponsor tytularny, tym większa szansa, że do tego upragnionego awansu dojdzie – mówił prezydent miasta Rafał Bruski.

Umowa podpisana dzisiaj w ratuszu między siatkarskim klubem a sponsorem tytularnym ma opiewać na minimum dwa lata. – W 2019 roku, kiedy podpisywaliśmy pierwszą umowę sponsorską z klubem, ta współpraca z grupą PROFIX dopiero się rozpoczęła. Namówiłem głównego naszego udziałowca, aby włączył się aktywnie w promocję swojej marki za pośrednictwem siatkówki. Efektem naszych działań i dwóch lat praktyki jest to, że firma PROFIX wchodzi jeszcze aktywniej do naszej drużyny – powiedział Tadeusz Łabęcki. Jak dodał, w klubie pojawia się także sporo innych firm, które mają status sponsora strategicznego.

Prezesa Jurkiewicza zapytaliśmy z kolei o kwestie związane z budową składu na nowy sezon ligowy. – W tym momencie, praktycznie mamy już skład zamknięty. Czekamy jeszcze na ostateczne rozstrzygnięcia na dwóch pozycjach – przekazał Jurkiewicz. Klub w ostatnich dniach ogłosił pozyskanie m.in. rozgrywającego Łukasza Sternika, atakujących Damiana Wierzbickiego oraz Łukasza Owczarza. W składzie ma znaleźć się kilku zawodników ze składu młodzieżowej drużyny, która niedawno sięgnęła po tytuł mistrza kraju. Wiadomo za to, że nie będzie zmian w sztabie szkoleniowym. Zespół poprowadzą Marcin Ogonowski i Adrian Pasierb (będzie także statystykiem), a za przygotowanie fizyczne odpowiadać będzie Tomasz Stasiak.

Przygotowania do nowego sezonu ligowego klub ma rozpocząć na przełomie lipca i sierpnia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści