Nowa nazwa drużyny bydgoskich siatkarzy. Skład na sezon także został skompletowany
Dodano: 22.06.2021 | 14:21Na zdjęciu: Umowę o przedłużeniu współpracy podpisali podczas konferencji prasowej w ratuszu prezesi: Bydgoskiej Fabryki Narzędzi Visła Tadeusz Łabęcki oraz siatkarskiej spółki Łuczniczka Bydgoszcz Wojciech Jurkiewicz.
Fot. Szymon Fiałkowski
Do nowego sezonu Tauron I Ligi, siatkarze bydgoskiego klubu przystąpią pod nową nazwą. Prawdopodobnie w najbliższych dniach poznamy cały skład zespołu, który – jak mówi prezes Wojciech Jurkiewicz – już został skompletowany.
Podczas wtorkowej (22 czerwca) konferencji prasowej, która odbyła się w ratuszu, prezes siatkarskiego klubu Wojciech Jurkiewicz oraz prezes Bydgoskiej Fabryki Narzędzi Visła Tadeusz Łabęcki podpisali nową umowę o współpracy. Jurkiewicz przypomniał, że proces odbudowy męskiej siatkówki w Bydgoszczy rozpoczął się dwa lata temu. – Tadeusz Łabęcki jako jeden z pierwszych zaufał nam i włączył się przy wsparciu grupy PROFIX w proces rozwoju siatkówki – przyznał prezes siatkarskiego klubu i podziękował sponsorowi tytularnemu za zaufanie.
W trakcie spotkania z mediami ogłoszono, że w nadchodzącym sezonie, zespół nazywać się będzie BKS Visła ProLine Bydgoszcz. Przypomnijmy, że współpraca między zarządzającą klubem spółką Łuczniczka Bydgoszcz a marką Profix trwa od dwóch sezonów. – Sponsor widzi potencjał, miasto oczywiście także. Im więcej takich firm, jak sponsor tytularny, tym większa szansa, że do tego upragnionego awansu dojdzie – mówił prezydent miasta Rafał Bruski.
Umowa podpisana dzisiaj w ratuszu między siatkarskim klubem a sponsorem tytularnym ma opiewać na minimum dwa lata. – W 2019 roku, kiedy podpisywaliśmy pierwszą umowę sponsorską z klubem, ta współpraca z grupą PROFIX dopiero się rozpoczęła. Namówiłem głównego naszego udziałowca, aby włączył się aktywnie w promocję swojej marki za pośrednictwem siatkówki. Efektem naszych działań i dwóch lat praktyki jest to, że firma PROFIX wchodzi jeszcze aktywniej do naszej drużyny – powiedział Tadeusz Łabęcki. Jak dodał, w klubie pojawia się także sporo innych firm, które mają status sponsora strategicznego.
Prezesa Jurkiewicza zapytaliśmy z kolei o kwestie związane z budową składu na nowy sezon ligowy. – W tym momencie, praktycznie mamy już skład zamknięty. Czekamy jeszcze na ostateczne rozstrzygnięcia na dwóch pozycjach – przekazał Jurkiewicz. Klub w ostatnich dniach ogłosił pozyskanie m.in. rozgrywającego Łukasza Sternika, atakujących Damiana Wierzbickiego oraz Łukasza Owczarza. W składzie ma znaleźć się kilku zawodników ze składu młodzieżowej drużyny, która niedawno sięgnęła po tytuł mistrza kraju. Wiadomo za to, że nie będzie zmian w sztabie szkoleniowym. Zespół poprowadzą Marcin Ogonowski i Adrian Pasierb (będzie także statystykiem), a za przygotowanie fizyczne odpowiadać będzie Tomasz Stasiak.
Przygotowania do nowego sezonu ligowego klub ma rozpocząć na przełomie lipca i sierpnia.
- ABRAMCZYK Polonia wygrywa w Rybniku. Zobacz ZDJĘCIA z meczu! - 11 kwietnia 2026
- Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej. Zginął kierowca auta osobowego [ZDJĘCIA] - 10 kwietnia 2026
- Kolejne loty Bydgoszcz – Frankfurt odwołane. Powodem – strajk w Lufthansie - 10 kwietnia 2026




![Pałac nie odpuszcza walki o play-off w Tauron Lidze, coraz trudniejsza sytuacja siatkarzy BKS-u [ZDJĘCIA] 27-02-2026_siatkówka_Tauron Liga Siatkarek_Metalkas Pałac Bydgoszcz – Volley Wrocław_Marta Łyczakowska, Gabriela Dębowska, Joanna Garncarz_fot DStonski](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/03/27-02-2026_siatkowka_Tauron-Liga-Siatkarek_Metalkas-Palac-Bydgoszcz-Volley-Wroclaw_Marta-Lyczakowska-Gabriela-Debowska-Joanna-Garncarz_fot-DStonski-150x150.jpg)
![Porażki pod siatką. Metalkas Pałac i BKS Bydgoszcz przegrały swoje ligowe mecze [ZDJĘCIA] 23-01-2026_siatkówka_Tauron Liga Siatkarek_Metalkas Pałac Bydgoszcz – ITA Tools Stal Mielec_Nina Nesimović_fot DStonski](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/01/23-01-2026_siatkowka_Tauron-Liga-Siatkarek_Metalkas-Palac-Bydgoszcz-ITA-Tools-Stal-Mielec_Nina-Nesimovic_fot-DStonski-150x150.jpg)


